Sharpův tygr

Délka: 15 h 19 min
Interpret: Luboš Ondráček
Vydavatel: Walker a Volf
Vydáno: 2016
Typ souboru: MP3
Velikost: 864 MB

Sharpův tygr - audiokniha obsahuje historický román, jehož autorem je Bernard Cornwell. Čte Luboš Ondráček. Režie Radek Volf.

Richard Sharpe a obléhání Seringapatamu, 1799

Je doba vojenských tažení, obléhání a slavných bitev; doba napoleonských válek a bojů britských koloniálních vojsk o ovládnutí Indie. A právě zde, v Indii, začínají příběhy Richarda Sharpa.
Píše se rok 1799 a britská armáda táhne k Seringapatamu, opevněnému městu sultána Típúa. Sharpovi se naskytne příležitost uniknout tyranskému seržantu Hakeswillovi i nudnému vojenskému životu. Od generála Harrise dostane úkol, aby se jako předstíraný dezertér pokusil proniknout do Seringapatamu a spojil se tam se zajatým zvědem, plukovníkem McCandlessem.
Nebezpečné poslání zavede Sharpa do orientálního města, v němž musí vynaložit všechen důvtip i odvahu, aby si zachoval život, a navíc zachránil britskou armádu před porážkou.

Bernard Cornwell (* 1944)
Vzdělával se na internátní škole, vystudoval Londýnskou univerzitu a potom nastoupil na 10 let do BBC, kde nakonec pracoval jako ředitel zpravodajské televize v Severním Irsku. S manželkou Judy se oženil v roce 1980 a společně se přestěhovali do USA, odkud pocházela. Tam začal psát romány, protože k tomu nepotřeboval pracovní povolení, které mu americké úřady odmítly vydat.
Proslavil se zejména historickými romány, většinou již přeloženými do češtiny, které zachycují významné okamžiky anglických dějin, např. mnohadílný cyklus z napoleonských válek, ilustrovaných osudy Richarda Sharpa.

Luboš Ondráček (*1960)
Herec divadelní i filmový, režisér dabingu a dabér. V současné době nahrává i audioknihy.Sharpův tygr od Bernarda Cornwella je zatím jeho poslední počin na tomto poli.
Od roku 1983, kdy dokončil JAMU, hrál na velkých moravských scénách. Začínal v brněnském Satirickém divadle, další jeho angažmá bylo v Šumperku, v Ostravě. Od roku 2010 je členem hereckého souboru činohry Národního divadla Brno
V roce 1987 si zahrál ve svém prvním filmu Sedmé nebe. Má za sebou nespočet televizních inscenací i filmů (Četnické humoresky), dokumentů (Toulavá kamera) a zejména dabing. Počet filmů, které od devadesátých let daboval, se dá počítat na desítky. Jeho charizmatický hlas k vám nyní promlouvá i ve slavném dobrodružném romány Bernarda Cornwella,Sharpův tygr.

V českém knižním znění dobrodružství Sharpa vydalo nakladatelství Oldag.

SHARPE’S TIGER © by Bernard Cornwell
Překlad: Jiří Beneš

více

Série Bitvy Richarda Sharpa

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma