Obálka audioknihy Putování labyrintem světa aneb Pocta J.A. Komenskému

Interpret: Ondřej Kepka
Vydavatel: Tebenas
Vydáno: 2023

Předlohou nahrávky jsou dvě díla Jana Amose Komenského. Labyrint světa a ráj srdce, který patří k jeho nejznámějším filozofickým pracím, a Regulae vitae. Putování labyrintem světa volně vychází z Komenského knih jako z inspirace, na níž je vystavěn dobrodružný příběh pro děti, mládež, ale i dospělé. Na Zemi přilétá cestovatel z jiné planety s úkolem prozkoumat náš svět. Postupem času zjišťuje, že náš svět se od dob Komenského do současnosti vlastně vůbec nezměnil.

Vedle Ondřeje Kepky se na nahrávce objevují hlasy Jany Netolické a Alfreda Strejčka, jehož jméno je díky stovkám repríz jeho zájezdového pořadu s dílem Učitele národů neodmyslitelně spjato.

Audiokniha Putování labyrintem světa aneb Pocta J.A. Komenskému, autor Michal Vaněček, čtou Ondřej Kepka, Alfred Strejček a Jana Netolická.