Jíst, meditovat, milovat

Délka: 14 h 22 min
Interpret: Kristýna Kociánová
Vydavatel: Audiotéka, Bookmedia
Vydáno: 2016
Typ souboru: MP3
Velikost: 810 MB

Jíst, meditovat, milovat - audiokniha obsahuje bestseller, jenž byl také úspěšně zfilmován s Julií Roberts v hlavní roli. Autor Elizabeth Gilbertová, čte Kristýna Kociánová. Režie a zvuk Miloš Vrána.

Pouť pro mladé dámy za pozemskými i duchovními rozkošemi napříč Itálií, Indií a Indonésií.
Úspěšná, dobře zajištěná novinářka po rozvodu s manželem a dalším nevydařeném vztahu prochází krizí, má pocit, že zklamala okolí i sebe. Rozhodne se odpoutat od všeho, čím dosud žila, opouští zaměstnání a vydává se sama na roční cestu kolem světa v naději, že pochopí, kam vlastně chce svůj další život nasměrovat. Na první zastávce v Itálii jí okouzlí italská bezprostřednost, žena pookřívá a bezstarostně vychutnává stejnou měrou nezávazné dvoření i bezkonkurenční kuchyni. Po čase odchází na čtyři měsíce do Indie, kde se v ášrámu usilovně pokouší prostřednictvím meditací najít cestu do vlastního nitra a ne vždy se jí to úplně daří. Hrdinčina cesta končí v Indonésii, kde se stane na ostrově Bali žačkou místního šamana. Nakonec, obohacena setkáním s odlišnými kulturami si postupně vyjasňuje vlastní představy i cíle a své cestování uzavírá s pocitem, že nyní již dokáže uvést svůj život do rovnováhy a stanovit jeho základní hodnoty.

Kristýna Kociánová
Herečka Kristýna Kociánová (*1985, Nový Jičín) vystudovala Janáčkovu konzervatoř v Ostravě. Po dvouletém působení v Divadle Petra Bezruče v Ostravě nastoupila roku 2005 do angažmá v Klicperově divadle v Hradci Králové, kde působila až do roku 2014 a ztvárnila velké množství divadelních rolí. V současné době působí v Praze na volné noze. Kromě divadelní a televizní tvorby se věnuje také moderování (Snídaně s Novou, 2009), dabingu, hlasovým reklamám a rozhlasu. Pro Audiotéku načetla postavu Lily v audioknize Na zabití.

Elizabeth Gilbertová
Spisovatelka románů a povídek se narodila v roce 1969 ve státě Connecticut v USA. V roce 1991 ukončila bakalářské studium politologie na Newyorské univerzitě a poté byla zaměstnána jako kuchařka, servírka a novinářka. O svých zkušenostech kuchařky napsala několik povídek, a některé z nich použila ve své knize American Man (Poslední Američan, 2002). První kniha, kterou vydala byla sbírka povídek s názvem Pilgrims (Poutníci, 1997), za kterou obdržela cenu Pushcart Prize a dostala se do finále o cenu PEN/Hemingway Award. Kniha Jíst, meditovat, milovat je její nejznámější knihou, ve které líčí svoji cestu napříč Itálií, Indií a Indonésií. Hned po svém vydání se dostala do čela žebříčku bestsellerů New York Times a držela se tam po několik desítek týdnů. Podle knihy byl také natočen film s Julií Roberts. Autorka byla v roce 2011 zařazena časopisem Time Magazine na seznam 100 nejvlivnějších lidí na světě.

Copyright © Elizabeth Gilbert, 2006
Translation © Dušan Zdík, 2007

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma