O statečném kováři

Koupit za 209 Kč Cena včetně DPH

Délka: 53 min
Interpret: Pavel Kříž
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2020
Typ souboru: MP3
Velikost: 50 MB

Audiokniha O statečném kováři. Slavná filmová pohádka ožívá ve vyprávění proslulého hlavního hrdiny Pavla Kříže, doprovázena původní hudbou.

Základem této pohádky je vyprávění o chlapci nadaném nesmírnou silou, zároveň vlídností, dobrotou a empatií. Kovář Mikeš se vydává do světa proto, aby konal dobro. Rád by vysvobodil ze zajetí princezny, ale musí při tom překonat překážky, kladené mu nejen zlým kouzelníkem Černým králem, ale i falešnými kamarády. Pohádku doprovázejí písně sourozenců Ulrychových napsané Petrem Ulrychem pro stejnojmenný film a pro chystané představení Městského divadla Brno. Pavel Kříž, původní interpret filmového Mikeše, se tak po několika desetiletích vrací jako vypravěč k postavě, která spoluvytvářela jeho herecké renomé a věhlas

Na motivy pohádky Boženy Němcové Neohrožený Mikeš, dále podle scénáře filmu O statečném kováři Bohumila Steinera a Jaroslava Petříka (1983) a scénosledu Kláry Latzkové a Igora Ondříčka ke stejnojmennému muzikálu v Městském divadle Brno (chystaném na léto 2020), zpracovala Naďa Dvorská.

Zpívají Hana a Petr Ulrychovi. Hraje skupina Javory a Filmový symfonický orchestr, řídí Mario Klemens.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma