Obálka audioknihy Princezná so zlatou hviezdou na čele

Princezná so zlatou hviezdou na čele

Božena Čahojová

Délka: 57 min
Interpret: Zuzana Kapráliková
Vydavatel: A.L.I.
Vydáno: 2014

Princezná so zlatou hviezdou na čele
„Spievaj, spievaj, vtáčatko, slniečko už vstalo,
zobudí sa zakrátko, čo celú noc spalo....“

.... takto si pospevovala princezná pri okne svojej komnaty a túžila byť obyčajným vtáčikom, ktorý si bezstarostne poletuje po svete. Ak si myslíte, že život kráľovskej dcéry je tiež bezstarostný, tak sa veru mýlite. Princeznú Radu veľmi trápi jej prísny otec, ktorý ju chce vydať za celkom cudzieho hoci bohatého kráľa. No Rada zlato nemá rada, hoci samá má na čele zlatú hviezdu. A čo má teda Rada rada? Voľnosť, spev, stromy a oblohu, slnko a hviezdy. Preto sa rozhodne, že otcov príkaz neposlúchne. Radšej sa vzdá všetkého bohatstva ako svojich snov. S pomocou dobrej pestúnky a plášťa z myších kožúškov z paláca utečie, aby v šírom svete našla svoje skutočné šťastie.

Účinkujú:
Princezná Rada: Zuzana Kapráliková
Kráľ zo Zlatej krajiny: Michal Dočolomanksý
Radca zo Zlatej krajiny: Ivan Krivosudský
Pestúnka: Eva Rysová
Mladý kráľ zo Slnečnej krajiny: Miroslav Trnavský
Kuchár: Juraj Slezáček
Vareška: Alfréd Swan
Krajčíri: Július Paluš, Gustáv Legéň
Radca zo Slnečnej krajiny: Dušan Kaprálik
Princezné z Havranej hory: Nataša Kulíšková, Natália Blahová

Lesná žienka
Betuška má každý deň rovnaký. Ráno ide s kozičkami na pašu a kým sa ony pasú, Betuška spriadza ľan, ktorý jej mamka prichystala. No raz v jedno pekné letné poludnie, keď hodiny na veži odbíjali dvanásť, z ničoho nič zjavila sa pri nej krásna panička. Nechcela nič, len si s Betuškou na čistinke zatancovať. Dali sa do tanca, vtáčence – lesní muzikanti im na konároch vyhrávali, a Betuška tancovala, tancovala, až na svoju prácu celkom zabudla. Ste zvedaví, kto bola tá pekná pani a ako sa Betuške za tanec odmenila? Všetko sa postupne dozviete....

Účinkuje:
Ján Gallovič

Princezná so zlatou hviezdou na čele - audiokniha obsahuje dve rozprávky, ktoré na motívy rozprávok Boženy Němcovej napísala Božena Čahojová. Účinkujú Zuzana Kapráliková, Michal Dočolomanský, Ivan Krivosudský, Eva Rysová, Miroslav Trnavský a ďalší.