Příběh nového jména

Délka: 19 h 57 min
Interpret: Zuzana Slavíková
Vydavatel: Audiotéka, Bookmedia
Vydáno: 2018
Typ souboru: MP3
Velikost: 1.13 GB

V audioknize Příběh nového jména je zachyceno období mládí dvou přítelkyň Eleny a Lily, objevování vlastního těla a sexuality. Napsala Elena Ferranta, čte Zuzana Slavíková.

Neapolská sága #2

Druhý díl tetralogie zachycuje mládí dvou svobodomyslných přítelkyň Eleny a Lily objevujících vlastní tělo a sexualitu ve světe neapolských mužů, pro které milovat znamená především vlastnit. Děj je zasazen do šedesátých let dvacátého století, kdy se Itálie probouzí k životu, poznává zábavu a bezstarostnost, přichází sexuální revoluce, ale i studentské a dělnické nepokoje.

ELENA FERRANTE
je pseudonym neapolské spisovatelky a překladatelky Anity Rajové. V jejích románech, z nichž dva se již dočkaly filmového zpracovávní, vystupují výrazné ženské postavy, které se vypořádají s vlastní situací, osobností a složitými vztahy. Spisovatelčina občanská identita vyšla najevo až v roce 2016 a kromě ní se pod pseudonymem Elena Ferrante skrývá také její manžel, spisovatel Domenico Starnone.

ZUZANA SLAVÍKOVÁ
se narodila do herecké rodiny, a tak není divu, že se herečkou stala i ona. Přestože ji zajímala práva. Po studiu se tato vystudované herečka stala členkou činohry Národního divadla v Brně. Od roku 2007 působí v Divadle pod Palmovkou. Účinkovala v řadě filmů a seriálů (Četnické humoresky), moderovala ceny Týtý nebo vědomostní TV-soutěž Nejslabší, máte padáka! (2002–2004). V současné době se kromě divadla věnuje i dabingu a načítání audioknih.

© 2012 by Edizioni E/O

více

Série Neapolská sága

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma