Obálka audioknihy Moc přítomného okamžiku

Interpret: Ladislav Běhůnek
Vydavatel: Lumeni
Vydáno: 2012

Naše falešné já je produktem naší mysli a pokud se vzdáme našeho analytického myšlení, zjistíme, že my nejsme naší myslí a můžeme se zbavit naší duševní bolesti. Naše tělo, ticho a prostor kolem nás jsou jedním z klíčů pro dosažení vnitřního klidu. Jsou to brány, kterými můžeme vstoupit do přítomnosti – přítomného okamžiku, kde najdeme své skutečné já, klid a hlubokou vnitřní radost. Jedině v přítomném okamžiku si uvědomíme jak úplní a dokonalí jsme. Nic není takové jaké se nám doposud zdálo.
Naše partnerské vztahy jsou jen další branou k duchovnímu osvícení a pomáhají nám, abychom se stali více milujícími. Výsledkem našeho snažení bude skutečné spojení mezi naším vlastním já a druhými lidmi, naučíme se žít v přítomném okamžiku a budeme vnímat realitu „neviditelného Bytí“ a svého „Já“.

Eckhart Tolle (* 16. února 1948 v Německu) je německý filozof, myslitel a duchovní učitel. V německu strávil prvních třináct let svého života. Po ukončení studia na Londýnské univerzitě odešel do Cambridge, kde pracoval jako badatel a odborný asistent. Když mu bylo devětadvacet let, hluboká duchovní transformace radikálně změnila směr jeho života.
Následujících několik let strávil integrováním a prohlubováním této osobní transformace, která byla začátkem intenzivní duchovní cesty.
Posledních deset let je poradcem a duchovním učitelem, pracujícím s jedinci i malými skupinami v Evropě a Severní Americe. Od roku 1996 žije ve Vancouveru v Britské Kolumbii. Jeho první kniha Moc přítomného okamžiku (The Power of Now) se stala „#1 New York Times bestseller“ a byla přeložena do 33 světových jazyků.

Moc přítomného okamžiku - audiokniha o duchovním osvícení z pera Eckharta Tolle. Čte Ladislav Běhůnek.