Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Chlapec v pruhovaném pyžamu

Chlapec v pruhovaném pyžamu

John Boyne

Délka: 5 h 17 min
Interpret: Michal Zelenka
Vydavatel: OneHotBook, Slovart
Vydáno: 2019
Série: Rodina Hössových
Typ souboru: MP3
Velikost: 298 MB

Rodina Hössových#1

Devítiletému Brunovi se nechce opouštět starý dobrý pokojíček, školu ani kamarády v Berlíně a stěhovat se do nového, osamělého a ponurého domu v tajemném místě, kterému říkají Oušic. Jenomže Fíra, nadřízený Brunova tatínka, tak rozhodl a děti do podobných záležitostí nemají co mluvit. S kým si tady ale Bruno bude hrát? Z okna vidí jen vysoký plot a za ním občas podivné lidi, kteří všichni nosí pyžamo – i přes den! A pak se jednoho dne seznámí se stejně starým Šmuelem…

V roce 2008 vznikla také filmová adaptace s Asou Butterfieldem, Davidem Thewlisem a Verou Farmigou v hlavních rolích.

JOHN BOYNE
Irský spisovatel vystudoval anglickou literaturu v Dublinu a tvůrčí psaní na University of East Anglia v Norwichi, kde také získal prestižní cenu Curtis Brown Award. Je autorem jedenácti románů pro dospělé a šesti knih pro děti a mládež, česky vyšly např. tituly V tomto domě straší (Plus, 2016), Kromobyčejná pouť Barnabyho Brocketa (Slovart, 2017) nebo Chlapec na vrcholu hory (Slovart, 2017). Nejznámější z jeho děl je mezinárodní bestseller Chlapec v pruhovaném pyžamu (2006), který se v roce 2008 dočkal i filmového zpracování. Jeho knihy byly dosud přeloženy do více než 50 jazyků.

MICHAL ZELENKA
Po absolvování DAMU vedly jeho kroky nejprve do Jihočeského divadla v Českých Budějovicích a o dva roky později získal angažmá v Činoherním klubu v Praze. Zde hrál v několika úspěšných inscenacích (např. Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho či Jak se baví pan Sloan) a vedle toho hostoval v divadle Viola a v Městských divadlech pražských. Pracoval také jako konzultant ve školicí firmě a lektor prezentačních dovedností. Televizní diváci ho mohou znát ze seriálů Ulice, Vyprávěj, Doktor Martin, Život je ples nebo Rapl a objevil se například ve filmech Lidice či Restart.

Copyrights:
Audiokniha (P) & © OneHotBook, 2019. Všechna práva vyhrazena.

Audiokniha Chlapec v pruhovaném pyžamu – historický román z prostředí druhé světové války, kdy se potkají dva malí kluci na opačných stranách velkého plotu. Autor John Boyne. Čte Michal Zelenka.

více

Série Rodina Hössových

Obálka audioknihy Chlapec v pruhovaném pyžamu
Chlapec v pruhovaném pyžamu
Obálka audioknihy Před sebou neutečeš
Před sebou neutečeš

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma