Obálka audioknihy Když se zvěrolékař ožení

Když se zvěrolékař ožení

James Herriot

Interpret: Ondřej Novák
Vydavatel: Jota
Vydáno: 2024

Nahlédněte podruhé do kouzelného a nezapomenutelného světa Jamese Herriota, nejoblíbenějšího veterináře na světě.

Po téměř 30 letech vyšla nová kniha a nyní i audiokniha Když se zvěrolékař ožení, která volně navazuje na Herriotův první svazek To by se zvěrolékaři stát nemělo (též dostupné jako audiokniha).

Mladý veterinář Herriot se konečně oženil s milovanou Helenou, ale jinak se v jeho životě moc nezměnilo. Stále pracuje v ordinaci Skeldale House v městečku Darrowby, cestuje mezi odlehlými farmami na svazích kopců a malebnými vesničkami v proměnlivém podnebí Yorkshire Dales a stará se o jejich čtyřnohé - a někdy i dvounohé - obyvatele, bojuje s rozmary a tvrdohlavostí svých chlupatých pacientů a s nedobytnými peněženkami jejich rázovitých majitelů. A stále zůstává v úžasu nad rozmanitostí a nikdy nekončícími výzvami venkovské veterinární praxe. Společnost mu dělají mírně chaotický kolega Siegfried, jeho lehkomyslný bratr, věčný student Tristan a přísná hospodyně paní Hallová, které posluchači už dobře znají. Herriotův hluboký soucit, poctivost, humor a láska k životu, lidskému i zvířecímu, z jeho knih vyzařují od první do poslední stránky. Na motivy jeho děl vznikl britský seriál Všechny velké a malé bytosti, který se zatím dočkal čtyř sérií a zhlédnout jste jej mohli i v České televizi.

Herriotových knih se na světě prodalo přes osmdesát milionů výtisků.

JAMES HERRIOT
James Herriot, vlastním jménem James Alfred Wight, byl britský spisovatel a veterinář. Po ukončení studia veterinární školy v Glasgow se v roce 1940 odstěhoval do Yorkshiru, kde vykonával veterinářskou praxi – léčil hospodářská zvířata, ale i menší zvířata, jako psy a kočky. Za druhé světové války Herriot sloužil v Britském královském letectvu. Proslavil se hlavně svými veterinárními příběhy inspirovanými jeho skutečným životem.

ONDŘEJ NOVÁK
Rodák z Hradce Králové sbíral divadelní zkušenosti od šesti let v dramatickém kroužku, později v Divadélku Jesličky nebo Klicperově divadle, které úspěšně zúročil při přijímacích zkouškách na Divadelní fakultu JAMU. Po absolutoriu činoherního herectví se stal členem činohry Národního divadla Brno, kde strávil více než 13 sezón. Na jevišti brněnského Mahenova divadla se objevoval například v rolích Kalafuny, Figara, Danceny nebo Ježibaby v Perníkové chaloupce. Kromě divadla se věnoval i dabingu, natáčení reklamních rozhlasových i TV spotů a moderování odpolední show v rádiu Kisshády, kde byl i několik let programovým ředitelem nebo kreativním manažerem. Dnes je Ondřej Novák hercem a moderátorem na volné noze, hlasem pořadu Autosalon, namlouvá a vymýšlí reklamy do rádií, televize a na internet. Dále také namlouvá audioknihy a komentáře, zajímá se o marketing, copywriting a každý večer se snaží číst pohádky svým dětem.

Nahrávka vznikla podle knihy Jamese Herriota Když se zvěrolékař ožení vydané Nakladatelstvím JOTA v roce 2023. © The James Herriot Partnership, 1973. Z anglického originálu All Things Bright and Beautiful přeložila Eva Marxová. Translation © Eva Marxová, 1981. Audiokniha © Nakladatelství JOTA, s. r. o., 2024. Čte Ondřej Novák. Hudba, režie, střih a mastering Michal Kurfürst. Vydalo Nakladatelství JOTA, s. r. o., v roce 2024.

Audiokniha Když se zvěrolékař ožení, autor James Herriot, čte Ondřej Novák.