Ranhojič

Délka: 29 h 9 min
Interpret: Hanuš Bor
Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2020
Typ souboru: MP3
Velikost: 1.64 GB

Audiokniha Ranhojič obsahuje historický příběh od autora Noaha Gordona. Čte Hanuš Bor.

STŘEDOVĚK NELZE PŘEŽÍT BEZ ŠLECHETNOSTI

Robert Jeremy Cole, od devíti let sirotek, si uvědomuje, že dostal do vínku zázračný dar: schopnost vycítit v lidském organismu blížící se smrt. Čelil jí bezpočtukrát jako učeň potulného bradýře, s nímž se protloukal ponurou realitou 11. století. Rušné i krušné putování Anglií mládenci přineslo cenné zkušenosti, nicméně ho stále trápí, že nedokáže nemocným pomáhat líp. Věří, že přišel na svět právě proto, aby bližní léčil, a tak se vydává do daleké Persie k nejslavnějšímu lékaři své doby, arabskému učenci ibn Sínovi (Avicennovi). Aby se však mohl stát jeho žákem, musí v srdci islámské kultury předstírat, že je žid, a ne „neznaboh“ z druhého konce křesťanské Evropy… Neublíží si tím ve studiu a v lásce?

Podle knihy natočil německý režisér Philipp Stölzl stejnojmenný film (2013), v němž hlavní role vedle Toma Paynea ztvárnili i další angličtí herci, mj. Ben Kingsley a Emma Rigbyová.

NOAH GORDON
Reportér, vydavatel lékařského časopisu a posléze autor bestsellerů – to je jen letmá profesní charakteristika amerického spisovatele, jenž si bedlivě střeží soukromí. S manželkou Lorraine žije na lesní farmě v Berkshire Hill v západním cípu rodného státu Massachusetts a mají spolu tři odrostlé děti. Světový úspěch si vydobyl především románovou trilogií o lékařské dynastii Coleů (Ranhojič, Šaman, Lékařka; 1987–1995), při jejímž psaní se pro větší hodnověrnost dal zaměstnat v nemocnici, studoval lékařskou etiku i chirurgické postupy praktikované v tisícileté historii oboru. Do češtiny byly dále přeloženy jeho knihy Tajemný diamant, Tribunál smrti či Katalánec.

HANUŠ BOR
Herecky se proslavil už jako dítě – první velkou roli obdržel coby osmiletý ve snímku Žižkovská romance a následovalo deset obdobných postav činorodých chlapců, mj. ve filmu Ukradená vzducholoď (1967). Po absolutoriu DAMU přijal v roce 1973 angažmá v libereckém Divadle F. X. Šaldy. V 90. letech hrál několik sezon v Divadle Labyrint a po jeho zrušení působil hostovsky na různých pražských i mimopražských scénách. Od roku 2007 vystupuje na jevištích Městských divadel pražských a spolupracuje s televizí a rozhlasem. Objevil se nejen v úspěšných filmech Fany (1995), Hanele (1999), Štěstí (2005), Václav (2007) či Teorie tygra (2017), ale také v mnoha televizních seriálech (Místo nahoře, Kriminálka Anděl, České století, Život a doba soudce A. K., Labyrint, Doktor Martin apod.).

Copyrights:
Audiokniha (P) & © OneHotBook, 2020. Všechna práva vyhrazena.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma