Obálka audioknihy Proč má kos žlutý nos?

Proč má kos žlutý nos?

Vladimír Šoltys

Interpret: Arnošt Goldflam
Vydavatel: Edika
Vydáno: 2015

Třináct krásných pohádek z ptačího světa. Nechte sebe a vaše děti okouzlit příběhy z ptačího světa, v jedinečném podání předního českého herce, Arnošta Goldflama.

Proč nosí dudek chocholku?
Proč chce rorýs doletět až k Měsíci?
Proč čápi stavějí svá hnízda v blízkosti lidských obydlí?
Proč káně loví myši?
Proč má křivka křivý zobák?
Proč si moudivláček staví hnízdo v nebi?
A proč má kos žlutý nos?

Malá Vlaďka má štěstí - její tatínek je totiž ornitolog. A tak se při svých toulkách rodnou krajinou dozvídá nejen mnoho zajímavého z ptačí říše, ale také krásné pohádky o ptáčcích zpěváčcích. Jednoho z nich si oblíbí a dá mu jméno Rákosníček. Ten se však vydává na dalekou pouť do Afriky. Shledá se s ním Vlaďka na jaře?

Zaposlouchejte se do jejího dobrodružství. Dozvíte se nejen, co vše Rákosníček na své pouti zažil, ale i spoustu nového o ptačí říši, o tom, jak můžeme ptáčky chránit a co vše dobrého přinášejí nám i krajině, ve které společně žijeme. Ptačí říše je totiž kouzelná, pohádková a plná zpěvu.

Proč má kos žlutý nos? - audiokniha obsahuje pohádky, jejichž autorem je Vladimír Šoltys. Čte Arnošt Goldflam.