Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Krysburger

Krysburger

David Walliams

Délka: 3 h 32 min
Interpret: Jiří Lábus
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2024
Typ souboru: MP3
Velikost: 199 MB

DĚSIVĚ ZÁBAVNÁ KRYSOKNIHA

Jak je u Walliamse obvyklé, nemají to jeho hrdinové v životě zrovna snadné. Ani Zoe není výjimkou.

Další vřískavě vtipná, akční a dojemná audiokniha Davida Walliamse je tady.

S malou Zoe to nevypadá dobře. Když zjistí, že její křeček zemřel, je zničená. S macechou, která ji bytostně nesnáší a ignoruje, a s tátou, který prakticky bydlí v hospodě, je Zoe osamělá. Místní násilnice a školní tyranka Tina Honcová jí dělá ze života mizérii – vybrala si Zoe za terč svých nejapných žertů. Zoe se cítí nešťastná. Proto se zaraduje, když jednoho dne do jejího pokoje zabloudí roztomilé krysí mládě – neděste se, může se to stát i v lepších rodinách. Holčička si ho rychle ochočí a začne ho učit cirkusovým kouskům. Na malého krysáka však číhá velké nebezpečí. Má na něj spadeno majitel firmy na výrobu ... Čeho? Nápověda je v názvu. A hádej, co s ním chce dělat? Nebo má ... ne, určitě ne!

DAVID WALLIAMS
Britský herec a scénárista, spolutvůrce populární komediální série Little Britain (Malá Velká Británie), za kterou se svým kolegou Mattem Lucasem obdržel tři ceny BAFTA a British Comedy Award. V roce 2008 napsal svou první knihu pro děti. Literární kritici jej dnes označují za nového Roalda Dahla. Jeho vypravěčsky brilantní příběhy s překvapivou pointou a černým humorem dávají tomuto označení za pravdu.

JIŘÍ LÁBUS
Domácí herecká stálice, jeden z nejvýraznějších českých herců své generace. Ztvárnil mnoho rolí v seriálech i filmu (Arabela; Slunce, seno, jahody; Amerika; Zapomenuté světlo). Již tři desítky let je hvězdou divadla Ypsilon. Je držitelem ceny Thálie a Český lev. Spolu s dlouholetým hereckým partnerem Oldřichem Kaiserem se stali synonymem osobitého humoru, který si diváci oblíbili prostřednictvím televizních pořadů Možná přijde i kouzelník, Ruská ruleta nebo Zeměkoule.

Nahrávka vznikla podle knihy Davida Walliamse Krysburger, vydané nakladatelstvím Argo v roce 2014. Text © David Walliams 2012. First published in English in Great Britain by HarperCollins Children’s Books, a division of HarperCollinsPublishers Ltd., under the title: RATBURGER. David Walliams and Tony Ross, assert the moral right to be acknowledged as the author and the illustrator of this work respectively. Z anglického originálu Ratburger vydaného nakladatelstvím HarperCollins Children’s Books v Londýně roku 2012, přeložila Veronika Volhejnová. Translation © 2014 Veronika Volhejnová. Čte Jiří Lábus. Režie a zvuk Klára Vejda Melicharová. Vyrobilo studio Soundguru. Illustrations copyright © Tony Ross 2012. Cover lettering of author’s name Copyright © Quentin Blake 2010. Photo of the author © Charlie Clift. Úprava obalu pro CD Jan Mottl. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2024.

Audiokniha Krysburger, autor David Walliams, čte Jiří Lábus.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma