Obálka audioknihy Lettipark

Interpret: Kateřina Jebavá
Vydavatel: Větrné mlýny
Vydáno: 2019

Jak blízko můžeme být lidem, které milujeme?

Fotograf sleduje svého adoptivního syna, se zájmem i odstupem zároveň, jeho žena ten pohled vidí, a tím by se to mohlo celé pokazit. Starý muž vzpomíná na cestu na ostrov Nantucket, poslední společnou výpravu s přáteli a do domu, který je zatím jen nahrubo postavený, slovy se kreslí do vzduchu. Žena vypráví o jednom dni u jezera, o jednom neštěstí a možná i o jedné velké lásce. Dítě poprvé v životě spálí věc, která pro něj byla dlouho důležitá.

Postavy Judith Hermannové jsou někdy úplně bezbranné. O to intenzivnější jsou jejich setkání s jinými, milovanými nebo cizími lidmi. Tyto momenty nastávají bezděčně, bez vzruchu a pod povrchem vyvolávají existenciální tíhu. Judith Hermannová používá málo slov a mezi nimi se odehrávají neuchopitelné věci.

Svým poetickým stylem psaní vyměřuje Judith Hermannová hloubku člověka. Výsledkem je čirá krása. Madame Figaro, Francie

Judith Hermannová je — a to bez diskuze — jedním z největších současných prozaiků.
Berlingske, Dánsko

Audiokniha Lettipark obsahuje povídkový příběh, který napsala Judith Hermannová. Čte Kateřina Jebavá.