Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Když má štěstí kliku

Když má štěstí kliku

Aurélie Valognesová

Délka: 6 h 38 min
Interpret: Renata Růžová
Vydavatel: Jota
Vydáno: 2021
Typ souboru: MP3
Velikost: 374 MB

Šestiletý Jean a jeho svérázná babička. Dvojice, která je zárukou léčivě dobré nálady.

Francie roku 1968. Jeanovi je šest let a matka ho ze dne na den nechá u jeho babičky. Na léto. Napořád. Vůbec to nečekal. Babička taky ne. Vycházet s babi Lucette není zrovna snadné, má však velké a něžné srdce. Až dosud si žila mírumilovně po svém, chodila na hřbitov a vášnivě pletla. Jean je pro ni se svým hbitým jazýčkem jako závan svěžího vzduchu. Oba dva na své životní pouti právě zdolávají docela jinou etapu – ona už všechno viděla, on se všemu diví. Jean a Lucette čekají, až se matka vrátí, a zatím si jeden druhého získá. V období plném překotných společenských změn zjišťují, že i prosté radosti mohou být kořením života.

Čtvrtá kniha autorky, která se ve své rodné zemi vyhoupla roku 2018 rovnou na páté místo mezi nejčtenějšími domácími spisovateli. Srdce svých čtenářů všech generací si získala přístupným stylem a příběhy o rodinné soudržnosti inspirovanými skutečným životem. Neváhejte a propadněte knihám Aurélie Valognesové také!

AURÉLIE VALOGNESOVÁ
Aurélie Valognesová (* 1983) se narodila nedaleko Paříže. Vystudovala obchodní školu v Remeši a její kariéra začala v marketingovém oddělení americké nadnárodní společnosti. Psát chtěla odjakživa, ale začala až v Itálii, kam byl její manžel odeslán za prací. „Doma nedovedu napsat ani řádek (…), ticho mě ruší, potřebuji hluk, lidi, tváře, hlasy.“ A tak po čtyřech měsících v milánské kavárně byla na světě její první kniha Mémé dans les orties. Napsala ještě dalších pět románů, Snachy za všechny prachy je v pořadí druhý. Získala si trvalou přízeň širokého publika, každá z jejích knih je bestsellerem. České čtenáře zaujala již knihou Když má štěstí kliku, která vyšla v Nakladatelství JOTA v roce 2020. Je matkou dvou synů a s rodinou žije v Bretani.

RENATA RŮŽOVÁ
Renata Růžová, rodačka z Pozořic, hned po maturitě na Biskupském gymnáziu v Brně v roce 1994 stála u zrodu legendárního Rádia Krokodýl, kde působila čtyři roky jako moderátorka. Poté se jí domovským rádiem stalo na dlouhých 19 let brněnské rádio Kiss Hády, kde pracovala až do jeho samotného zániku. Zaznamenat jste ji mohli i jako moderátorku zpráv regionálního televizního zpravodajství RTA vysílaného na Primě. V současné době můžete její hlas slyšet na Hitrádiu City Brno a znáte ho také z voiceoverů a reklam např. na Spotify. Věnuje se rovněž konferování společenských akcí.

Copyright:
Nahrávka vznikla podle knihy Aurélie Valognesové Když má štěstí kliku vydané Nakladatelstvím JOTA v roce 2020. Copyright ©“Au petit bonheur la chance!” by Aurelie Valognes © Mazarine, département des éditions Fayard, 2017. Z francouzského originálu Au petiti bonheur la chance! vydaného v roce 2018 nakladatelstvím Mazarine, Librairie Atrheme Fayard přeložila Kateřina Štáblová. Translation © Kateřina Štáblová, 2020. Čte Renata Růžová. Hudba, režie, střih a mastering Michal Kurfürst. Design obálky © Veronika Cágová. Vydalo Nakladatelství JOTA, s. r. o., v roce 2021.

Audiokniha Když má štěstí kliku. Autor Aurélie Valognesová, čte Renata Růžová.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma