Obálka audioknihy Trieste Centrale

Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2022
Série: Winterbergova poslední cesta díl 2

Winterberg opět na scéně – a tentokrát v roli manžela!

Rázovitý stařec Wenzel Winterberg, který se narodil v Liberci a je stejně starý jako tamní krematorium i Československá republika, právě sedí v berlínské hospůdce nad pivem se svým společníkem Janem Krausem a vypráví mu o jedné ze svých tří manželek. Při vzpomínání na zesnulou ženu ovšem neustále odbočuje ke svým oblíbeným tématům, jako jsou Rakousko-Uhersko, železnice nebo smrt.

Dějištěm jeho melancholického příběhu se stává Terst – město ležící na hranici Itálie se Slovinskem, které bývalo nejdůležitějším přístavem habsburské monarchie. Právě tam před lety zamířil Winterberg se svou nemocnou manželkou – a přestože každého z nich ve městě se středoevropskou atmosférou zaujalo něco jiného, terstský pobyt nakonec oběma ukázal sílu jejich manželského pouta…

Nový příběh s titulním hrdinou románu Winterbergova poslední cesta, který Jaroslavu Rudišovi vynesl řadu významných ocenění v Německu i u nás, jehož audioknižní podoba zvítězila v Audioknize roku 2021.

„Hutné a intenzivní. Ne digest, prostě místo pozvolného románu dynamicky napsaná povídka, maximálně novela.“
– Radim Kopáč, iDnes.cz

„Nová próza Jaroslava Rudiše je nezvratným důkazem toho, jak vděčnou figuru se autorovi podařilo ve Winterbergovi vytvořit a že její potenciál se ani touto novelou ještě zdaleka nevyčerpal.“
– Petr Nagy, ČRo 3 – Vltava

Audiokniha Trieste Centrale - autor Jaroslav Rudiš, čte Pavel Batěk.

Série Winterbergova poslední cesta

Obálka audioknihy Winterbergova poslední cesta