Obálka audioknihy Nototo a strašidelná škola Elvíry Múdrej

Interpret: Roman Pomajbo
Vydavatel: Fond na podporu umenia, Slovart, Wisteria Books
Vydáno: 2022

V škriatkovskej škole učiteľky Elvíry Múdrej stretneme písmenkového škriatka Notota, Jajku, ktorá nájde aj ihlu v kope sena, skackajúceho Hophopa a mnohých iných zaujímavých postavičiek.

Škriatkovia sa na vlastnej koži učia, čo je ozajstná hrôza, ale aj ako nepodľahnúť strachu a zachrániť seba i druhých v akejkoľvek nebezpečnej situácii. Veď strach má naozaj veľké oči. A čo je najdôležitejšie pre takého drobného škriatka? No predsa, aby sa vedel čo najlepšie skryť. Ahlavne nedovolil mačke, aby ho zožrala.

GABRIELA FUTOVÁ
Gabriela Futová pochádza z Prešova, ale keďže jej viac vyhovuje dedinský život, odsťahovala sa aj s rodinou na vidiek. Má manžela, dve dospelé deti a kopec zvierat, s ktorými sa veľa rozpráva. V lete bojuje so slimákmi, ktoré jej vyžierajú záhradu, hrá volejbal a zavára, v zime pletie a pozerá filmy a seriály. Pomedzi to píše príbehy pre deti a stretáva sa so svojimi čitateľmi v knižniciach i školách po celom Slovensku.

ROMAN POMAJBO
Po štúdiu herectva na VŠMU bol v angažmán v divadlách v Nitre a v Trnave. Hosťoval takmer na všetkých bratislavských divadelných scénách: SND, NS, Astorka, Korzo 90, Štúdio L+S a v pražských divadlách: Národní divadlo, Divadlo na Prádle, Divadlo na Fidlovačke a Divadlo Kalich. V súčasnosti účinkuje v bratislavskom Divadle La komika a v Divadle v Podpalubí. Poznáte ho aj z televízie (Partička, seriál Horná Dolná, DeLukse). Nakrútil viacero filmov a inscenácii. Poznávacím znamením je nekontrolovateľný smiech a príval energie. Má 4 deti a úžasnú manželku Petru.

Audiokniha Nototo a strašidelná škola Elvíry Múdrej, autor Gabriela Futová, čte Roman Pomajbo.