Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Sport je bolest

Sport je bolest

Michal Novotný

Délka: 14 h 48 min
Interpret: Martin Hruška
Vydavatel: Jan Melvil Publishing
Vydáno: 2024
Typ souboru: MP3
Velikost: 835 MB

UŽÍVEJTE SI POHYB, ZBAVTE SE ZRANĚNÍ A CHYTŘE JIM PŘEDCHÁZEJTE

Buďme k sobě upřímní: žádný sport není stoprocentně zdravý a riziko poranění číhá v každém z nich. Mnozí z nás pak musí svého oblíbeného sportu dokonce zanechat právě kvůli zdravotním problémům, které si při něm způsobí.

Jak se toho vyvarovat? Čím snížit riziko zranění na minimum? A jak se co nejrychleji vyléčit, pokud se i přesto zraníme?

Právě to vám ve své knize objasní Michal Novotný. Naučí vás lépe porozumět svému tělu a prozradí vám ty nejúčinnější postupy moderní sportovní fyzioterapie i kondičního tréninku se spoustou praktických tipů, ilustrovaných skutečnými příběhy jeho klientů.

V audioknize se mimo jiné dozvíte:
● Jaká rizika přinášejí jednotlivé sporty a proč jsou zranění způsobená jednostranností pohybu častější než úrazy.
● Že už několik klíčových návyků a vhodných cviků může stačit k účinné prevenci.
● Jak zdravě sportovat s ohledem na váš věk, somatotyp i psychické nastavení.
● Čím správně léčit poranění jednotlivých částí těla a jak hojení urychlit vhodným pohybem a výživou.
●Proč se vyvarovat obstřiků, ledování a dalších zastaralých léčebných metod, které se stále používají, přestože spíše škodí.

Ve sportu se bolesti nevyhneme, ale můžeme jí porozumět, aby nám dobře sloužila.

MICHAL NOVOTNÝ
Michal Novotný (* 1974) je světově uznávaný fyzioterapeut a kondiční trenér s více než pětadvacetiletou praxí. Jeho rukama prošli ti nejlepší světoví tenisté jako Roger Federer, Rafael Nadal, Tomáš Berdych, Maria Šarapovová nebo Karolína Plíšková, ale i mnoho dalších profesionálních sportovců či hollywoodských herců, například Chris Hemsworth, Orlando Bloom, Liev Schreiber či Ana de Armas. Odborné vzdělání včetně doktorátu získal ve Španělsku. Kromě praxe přednáší na Universidad Europea — Real Madrid Graduate School a na Universidad Católica San Antonio de Murcia. V roce 2002 utrpěl vážný úraz při kitesurfingu. Během náročné několikaměsíční léčby vymýšlel nové rehabilitační techniky, aby se mu co nejrychleji navrátil cit do prstů levé ruky, v níž měl poraněné nervy. A jak sám říká, díky této zkušenosti lépe poznal, co pro sportovce obnáší zranění nejen po stránce fyzické, ale i psychické, a lépe pochopil principy fungování lidského těla. To vše mu nyní pomáhá v praxi.

Audiokniha Sport je bolest, autor Michal Novotný, čte Martin Hruška.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma