Obálka audioknihy Kvak a Žbluňk se bojí rádi

Kvak a Žbluňk se bojí rádi

Arnold Lobel

Délka: 22 min
Interpret: David Novotný
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2020

Dneska si dáme pohov a budeme brát život z té příjemnější stránky

Audiokniha s příhodami nerozlučných žabáků Kvaka a Žbluňka v kouzelném podání Davida Novotného a Petra Čtvrtníčka je tím pravým kamarádem pro dni, kdy jako bychom vstali levou nohou z postele. Kvak a Žbluňk bydlí každý ve svém domečku se zahrádkou, ale rádi se navštěvují a chodí spolu na výlety. Když je venku zima a nevlídno, sedí pěkně v teple u krbu, pijí čaj a vyprávějí si strašidelné historky. A krásně se oba bojí. Protože s dobrým kamarádem můžou být i ponuré večery docela fajn.

ARNOLD LOBEL
Americký autor dětských knih a ilustrátor. Po střední škole studoval na Pratt Institute v Brooklynu, kde se začal zajímat o dětskou literaturu. Zde se seznámil se svou manželkou Anitou, která se později také stala populární ilustrátorkou a spisovatelkou. První knihu ilustroval v roce 1961 a během svého života pracoval na dalších 60 knihách od různých autorů. Vedle toho vytvořil také 20 autorských knih, některé i se svou ženou. V jeho knihách nechybí jemná poezie, přátelství a humor, protože zvířecí hrdinové často zápasí se stejnými zlozvyky a slabostmi jako lidé Mezi jeho nejznámější knihy patří příhody malé Myšky, kamarádů žabáků Kvaka a Žbluňka, pana Sovy.

PETR ČTVRTNÍČEK
Vyrostl v Řeži u Prahy, vystudoval střední uměleckoprůmyslovou školu a v 80. letech působil v amatérském divadle Vrata. Od 90. let je vyhledávaným hercem, scenáristou, režisérem i recesistou. Je podepsán pod oblíbenými televizními parodiemi Česká soda, Čtvrtníček, Šteindler a Vávra uvádějí, nebo Čobolkoviny. Už přes více jak dvě desetiletí vystupuje v Divadle Na Zábradlí a svéráznými postavami obohatil řadu filmových veseloher a tragikomedií i pohádek např. Kouř, Fany, Kuky se vrací, Pohádka pro Emu, Čert ví proč nebo Anděl Páně 2.

DAVID NOVOTNÝ
Po absolutoriu studia herectví na Pražské konzervatoři začínal v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích, v letech 1998-2018 byl členem souboru Dejvického divadla. Filmoví a televizní diváci ho znají např. ze snímků Tmavomodrý svět, Non Plus Ultras, Pravidla lži, Karamazovi, O rodičích a dětech, Hodinový manžel a Vlastníci nebo ze seriálů jako Okresní přebor, Čtvrtá hvězda, Kosmo, Bohéma či Zkáza Dejvického divadla. Věnuje se i dabingu a často pracuje pro Český rozhlas.

Nahrávka vznikla podle knihy Arnold Lobela Kvak a Žbluňk se bojí rádi vydané nakladatelstvím Albatros v roce 2014. Copyright © Arnold Lobel, 1979. Z anglického originálu Days with Frog and Toad vydaného nakladatelstvím HarperCollins Publisher Inc. v New Yorku roku 1979 přeložila Eva Musilová. Translation © Eva Musilová – heir, 1994. Čtou David Novotný a Petr Čtvrtníček. Režie Petr Gojda. Hudba Eliška Vidomus. Zvuk Jan Koukal. Vyrobilo studio Soundguru. Původní ilustrace © Arnold Lobel. Grafická úprava obalu pro CD Matěj Čadil. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2020.

Audiokniha Kvak a Žbluňk se bojí rádi obsahuje pohádkové příběhy od Arnolda Lobela. Čte David Novotný a Petr Čtvrtníček.