Obálka audioknihy Italské prázdniny

Interpret: Jan Werich
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2011

Jak už je však u Jana Wericha zvykem, nešlo o běžný cestopis ale o záznam asociací, vzpomínek, komentářů k historickým událostem, zajímavých historek, hodnocení aktuálních dějů i obecně lidských problémů. Setkání s novými lidmi během cestování, s pamětihodnostmi i neznámým prostředím, byla pro Wericha východiskem k uvažování o běžných každodennostech jiné země, ale i o zásadních otázkách lidské existence, způsobu života i perspektivy soužití, to vše v kombinaci všímavé zvídavosti a vtipu. Kapitoly z knihy Italské prázdniny jsou zachyceny na této unikátní nahrávce v interpretaci autora, který zajímavé vyprávění ještě dotvořil svérázným chytrým humorem.

Obsah:
1. Wien bleibt Wien
2. Vejce vejci
3. Venezia! Bella!
4. S mouchou do Florencie
5. Signor Televisione
6. Všechny cesty vedou domů

Italské prázdniny - na konci 50. let podnikl Jan Werich, spolu s dcerou Janou, výlet do Itálie a své zážitky z cesty pak literárně zpracoval. Na audioknize účinkuje autor spolu s Janou Werichovou.