Venkovské sídlo: Zlaté časy

Interpret: Kamila Špráchalová
Vydavatel: Euromedia Group
Vydáno: 2020

Audiokniha Venkovské sídlo: Zlaté časy obsahuje historický román, jehož autorkou je Anne Jacobsová. Čte Kamila Špráchalová.

Když sedmdesátiletá Franziska krátce po pádu Berlínské zdi navštíví bývalé rodinné panství Dranitz ve východním Německu, kde vyrůstala, je rozhodnutá zůstat tady už natrvalo. V pohnutých časech 2. světové války musela její rodina venkovské sídlo na příkaz sovětské okupační správy opustit.

Touha po domově však Franzisku nikdy neopustila. Společně s vnučkou Jenny se snaží vrátit starobylému venkovskému sídlu dřívější lesk. Přitom se jí vynořují vzpomínky na bezstarostné dětství, na ztrátu rodičů a sourozenců, i na první velkou lásku, Waltra Iversena, kterého jí vzala válka. Když se náhle dozví, že je Walter naživu, začne rozplétat příběh, který by mnozí raději nechali spát…

Série Venkovské sídlo