Obálka audioknihy Zvon

Vydáno: 2022
Série: Smrtka díl 3
Velikost: 1.08 GB

NEMLUVÍM HLASEM HROMU, HROM VŠAK PROMLOUVÁ MÝM PROSTŘEDNICTVÍM.

Ve světě smrtek je všechno jinak. Citra a Rowan zmizeli. Plovoucí město Trvalka je pryč. Zdá se, že už nezbývá nic, co by mohlo smrtkovi Goddardovi zabránit, aby uchvátil absolutní moc. Když se teď Nimbus odmlčel, zůstává otázka: Může ho ještě někdo zastavit? Odpověď mohou dát Tón, Zvon a Hrom.

V dlouho očekávaném závěru bestsellerové trilogie New York Times povstávají diktátoři i proroci a vzrůstá napětí. Bude ve světě, jenž si podmanil smrt, lidstvo nakonec zničeno bytostmi, které samo stvořilo?

JSEM VAŠE ZAVRŠENÍ.
JSEM POSLEDNÍ SLOVO VAŠICH NESPOKOJENÝCH, NEZVEDENECKÝCH ŽIVOTŮ.
JSEM VÁŠ SPASITEL.
VAŠE SMRT JE MŮJ ROZSUDEK NAD VÁMI A ZÁROVEŇ MŮJ DAR.
PŘIJMĚTE JI DŮSTOJNĚ.
SBOHEM.

NEAL SHUSTERMAN
NEAL SHUSTERMAN je autorem mnoha knih pro mládež. Byl nominován na desítky čtenářských cen – v roce 2015 získal National Book Award za literaturu pro děti a mládež a v roce 2017 obdržel za svůj román Smrtka prestižní The Printz Award. Jednou z nejúspěšnějších sérií autora je dystopická UNWIND, jejíž první díl vyšel v češtině pod názvem Bez šance. Autor píše rovněž scénáře k filmům a televizním seriálům, jako jsou Animorphs a Husí kůže (Goosebumps). Se svým synem Jarrodem napsal vynikající thriller Sucho, který reflektuje problematiku klimatických změn. Autorův bestsellerový fantasy román Smrtka se dočkal dvou pokračování – druhého dílu Nimbus a třetího dílu Zvon, který tuto trilogii zakončuje. Autor je otcem čtyř dětí a žije v jižní Kalifornii.

VASIL FRIDRICH
Po absolvování DAMU získal angažmá ve Švandově divadle, následně ve Středočeském divadle Kladno a v letech 2006–2018 působil v souboru Městských divadlech pražských (ABC a ROKOKO). V současnosti je členem Činoherního klubu. Na Dvojce Českého rozhlasu moderuje talkshow Noční Mikrofórum a věnuje se také práci na poli rozhlasové činohry či natáčení audioknih. Zahrál si například ve dvoudílném televizním filmu Metanol nebo ve snímcích Hodinový manžel, Kurz manželské touhy či v seriálech Devadesátky nebo Ulice.

JANA STRYKOVÁ
Narodila se v Brně, dnes ale žije se svou rodinou v Praze. Po jevišti se poprvé rozeběhla ve čtyřech letech, kdy jako členka dětského sboru Mahenova divadla účinkovala v operetě Polská krev. Na gymnáziu navštěvovala dramatický kroužek pod vedením Dany Hlaváčové a hrála amatérské divadlo ve spolku Misery Loves Company. V roce 2003 obdržela Cenu Valtra Tauba určenou pro nejlepší absolventy herectví na DAMU. Jana působila v řadě divadel, jako je např. Divadlo F. X. Šaldy Liberec, Švandovo divadlo, Divadlo na Vinohradech a od září 2017 účinkuje v Národním divadle v Praze. Na televizní obrazovce se Jana objevila v mnoha seriálech, jako je např. Ordinace v růžové zahradě, Tátové na tahu, V.I.P. vraždy nebo ve filmech Bludičky, Zakázané uvolnění, Hodinový manžel a mnoho dalších.

Neal Shusterman: ZVON | Čte Vasil Fridrich a Jana Stryková | Režie Petr Mančal | Zvuk, střih a mastering Dominik Budil | Hudba Jonáš Rosůlek | Natočeno ve studiu S Pro Alfa | Grafiku podle knižní obálky adaptovala Lucie Traganová | Produkce Tajči | Supervize Alena Brožová | Vydala Euromedia Group, a. s. - Témbr, v červenci 2022

Nahrávka vznikla podle knihy
The Toll © 2019 by Neal Shusterman | Z anglického originálu The Toll, vydaného nakladatelstvím Simon & Shuster, v New Yorku v roce 2019 | Přeložil Petr Kotrle | Jacket design by Chloë Foglia | Illustration copyright © 2019 by Kevin Tong | Obálku podle originálu upravila Jana Šťastná | Vydala Euromedia Group, a. s. – YOLI, v edici Laser v roce 2021

Audiokniha Zvon obsahuje třetí část strhující sci-fi série od Neala Shustermana. Čte Vasil Fridrich a Jana Stryková.

Série Smrtka

Obálka audioknihy Smrtka