Obálka audioknihy Růže a tis

Interpret: Martin Preiss
Vydavatel: Radioservis, Témbr
Vydáno: 2022

Královna detektivek přichází s psychologickým příběhem o lásce, politických intrikách a překvapivých rozhodnutích. Hugh, kterého nehoda upoutala na invalidní vozík, se zotavuje v městečku St. Loo, kde se stává svědkem předvolebního klání a současně i milostných dilemat půvabné Isabelly. Tak jako od některých částí svého života se slavná britská autorka "odstřihla" i od části svého díla. Nejednalo se ovšem o slavnou "kunderovskou pozici", ale spíše o zklamání z toho, že se stala autorkou jednoho žánru a s úspěchem ztratila autorský prostor.

AGATHA CHRISTIE (1890–1976)
Patří k legendám tvůrců detektivek. Napsala téměř tři stovky děl, se zhruba dvěma miliardami prodaných výtisků knih (polovinou v angličtině, druhou pak ve více než sto jazycích) je nejvydávanejší spisovatelkou na světě. Za své dílo obdržela titul Dáma britského impéria. Prožila dvě manželství: první s Archibaldem Christiem, z nehož se v roce 1919 zrodila jejich dcera Rosalind a které skončilo dramatickým rozvodem, druhé s Maxem Mallowanem, jež přeťala až autorčina smrt. Svůj život shrnula do Vlastního životopisu, jenž vyšel rok po jejím skonu.

Audiokniha Růže a tis – romantický příběh s téměř detektivní zápletkou od Agathy Christie. Čte Marin Preiss, režie Izabela Schenková.