Pohádky o vodníkovi Žblabuňkovi

Koupit za 99 Kč Cena včetně DPH

Délka: 1 h 4 min
Interpret: Jiřina Bohdalová
Vydavatel: Multisonic
Vydáno: 2019
Typ souboru: MP3
Velikost: 60 MB

Audiokniha Pohádky o vodníkovi Žblabuňkovi autora Emila Šalouna obsahuje 4 pohádkové příběhy, které svým nezaměnitelným hlasem vypráví Jiřina Bohdalová.

V prvním pohádce Jak vodník střílel z kanónu se dozvíme, co se stalo, když vodník Žblabuňka objevil u rybníka zapomenutý kanón. Nejen lidé, ale i vodníci chodí rádi na houby, ale i oni mohou v lese zabloudit. Jak šel vodník na houby a jaké zažil v lese dobrodružství uslyšíme ve druhém pohádkovém příběhu. Práce vodníka je starat se o rybník, o ryby a o žáby, ale také pomáhat lidem. Ve třetí pohádce se Žblabuňkovi povede rozesmát malého smutného klauna z cirkusu, který přijel na louku u rybníka. Také vodník potřebuje čas od času nový kabát, když si ten starý roztrhne o velký pařez ve vodě. Jak si nechal vodník ušít kabát a proč nosí starý se dozvíme ve čtvrté pohádce.

EMIL ŠALOUN
Působil v několika hudebních skupinách a orchestrech jako zpěvák, kytarista, autor hudby a textů, psal Večerníčky pro rozhlas, později pro Českou televizi. V roce 1980 emigroval do Německa, kde žije dodnes. Pracuje jako hudební producent, dramaturg a spisovatel píšící hlavně pohádky pro děti

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma