Obálka audioknihy Praví bastardi

Vydáno: 2022
Série: Souzené země díl 2
Velikost: 1.27 GB

Pokračování fantasy série nasáklé krví a sarkasmem

Nady kdysi bývala jedinou jezdkyní v Souzených, nyní stojí v čele Pravých bastardů, poloorků, kteří jí po pádu Pece přísahali věrnost. Její kopyto však sužují potíže — provizorní opevnění je jen chabou ochranou před nepřáteli, obyvatele osady trápí hlad a po okolí rozsévá smrt děsivá smečka ďábelských psů.

Kapitán Bermudo mezitím ve svém kastelu osnuje plán, s jehož pomocí se mají kavaleristi jménem hispartského království zmocnit vlády nad Souzenými. Když si roztahovačná Hisparta najme do svých služeb neznámý kmen Zahracénů a vyjednávání vůdců kopyt o společném postupu selhává, ocitá se Nady a její osada na pokraji zkázy. Nady se proto rozhodne vyrazit pro pomoc. V Jámě cti se opět setkává s přítelem Kaňourem, ale také s proradným náčelníkem Orčích skvrn Boulem, který se její pokusy o sjednocení kopyt pokouší zhatit.

Navzdory všem nástrahám se jí a jejímu kopytu podaří dostat do zakázané země elfů, kde její lid nachází dočasné útočiště. Nady ovšem čekají další těžké úkoly — nejdříve musí překonat nenávist, kterou k ní cítí elfové, a pak i předsudky zástupců své vlastní rasy.

JONATHAN FRENCH
Je americký autor fantasy žijící v Atlantě. Své vypravěčské schopnosti si nejprve tříbil tvorbou RPG příběhů, které se později staly základem jeho fantastických světů. Kladně přijat byl již jeho debut, sága The Autumn’s Fall (Podzimní pád, 2012—2014). Do širšího povědomí se však dostal až díky knize Šedí bastardi (2015, česky Host 2019), kterou nejprve vydal vlastním nákladem. Román se setkal s nebývalým úspěchem, čímž zaujal velké nakladatele. Na úspěch první knihy navázal French pokračováním Praví bastardi (2020).

Audiokniha Praví bastardi obsahuje druhý díl fantasy série Souzené země. Autor Jonathan French. Čte Adéla Kubačáková. Mistr zvuku Jan Kacian, režie Jakub Tabery.

Série Souzené země

Obálka audioknihy Šedí bastardi