Obálka audioknihy Atuánské hrobky

Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2020
Série: Zeměmoří díl 2

Děvčátko Tenar připravili v útlém věku o rodinu a domov, dali jí jméno Arha, Pozřená. Jako velekněžka, zasvěcená starodávným, bezejmenným silám země, musí přebývat v Místě hrobek v atuánské poušti. Jednoho dne se však do jejího království, nekonečného labyrintu podzemních chodeb, vkrade zloděj. Mladý čaroděj Ged sem přichází, aby našel zlomený prsten Erretha – Akbe. Dostat se dovnitř a ven však dokáží jen vyvolení a v podzemí může číhat nebezpečí i na ty, kteří mu slouží. Další z příběhů Zeměmoří v podání jednoho z našich předních dabérů dokresluje strhující hudební doprovod.

URSULA K. LE GUINOVÁ
Jedna ze zakladatelek žánru fantasy, autorka řady románů, poezie, knih pro děti a esejů. Narodila se v kalifornském Berkeley a vystudovala středověkou literaturu na Columbia University. Jejím nejuznávanějším dílem je sci-fi Levá ruka tmy (1969, česky 1995 a 2009) z románového cyklu Hain (Ekumen), odehrávajícího se ve vesmíru protkaném planetami s humanoidními obyvateli. V češtině jsou nejoblíbenější její rané romány o Zeměmoří (1968, česky 1992 a 2003), volně navazující cyklus příběhů z podmanivého světa ostrovů, draků a magie. Obdržela několik cen, kromě cen Hugo a Nebula také Gandalf Grand Master v 1979 a Damon Knight Memorial Grand Master Award v roce 2003.

TOMÁŠ JUŘIČKA
Český herec a dabér, absolvent Státní konzervatoře v Praze. Vedle divadla se objevil také v několika seriálech, mimo jiné Malý pitaval z velkého města, Dynastie Nováků, Rodáci, Pojišťovna štěstí nebo Sanitka. Jeho hlavní doménou je dabing. Ztvárnil desítky rolí ve filmech a seriálech a v roce 2010 obdržel za své výkony Cenu Františka Filipovského. Pro Tympanum načetl audioknihy Čaroděj Zeměmoří, Medvídek Paddington a Neználkovy příhody.

Nahrávka vznikla podle knihy Ursuly K. Le Guinové Atuánské hrobky vydané nakladatelstvím AF 167 v roce 1993. Copyright © 1971 by Ursula K. Le Guin. Copyright Renewed © 1996 by the Inter-Vivos Trust for the Le Guin Children. Z anglického originálu The Tombs of Atuan vydaného v knize The Earthsea Trilogy nakladatelstvím Penguin Books v Londýně v roce 1993 přeložil Petr Kotrle. Translation © 1993, 2003 by Petr Kotrle. Nahrávku vytvořila Mluvící kniha v roce 2018. Čte Tomáš Juřička. Hudba Dominik Svoboda. Ilustrace na obálce © Milan Fibiger. Foto autorky LeGuin_Copyright © by Marian Wood Kolisch. Grafická úprava obalu pro CD Matěj Čadil. Technický redaktor Vojtěch Machálek. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o. 2020. www.tympanum.cz

Audiokniha Atuánské hrobky obsahuje druhý díl fantasy série Zeměmoří. Autorka Ursula K. Le Guinová, čte Tomáš Juřička.

Série Zeměmoří

Obálka audioknihy Čaroděj Zeměmoří