Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Čaroděj Zeměmoří

Čaroděj Zeměmoří

Ursula K. Le Guinová

Délka: 7 h 34 min
Interpret: Tomáš Juřička
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2019
Série: Zeměmoří díl 1
Typ souboru: MP3
Velikost: 427 MB

Zeměmoří je fascinující svět, kde se někteří lidé rodí obdařeni magickým talentem. V obyčejném kovářském synku Dunym rozpozná jeho teta, vesnické čarodějka, velké kouzelnické schopnosti. Když pak krajem prochází mlčenlivý mág Ogion, pošeptá chlapci při obřadu průchodu jeho skutečné jméno – Ged a nabídne mu, že jej vezme do učení. Ctižádostivému a nadmíru zvědavému Gedovi však brzy Ogionova moudrost přestává stačit. Odchází tedy do Velkého přístavu a pak ještě dál, na ostrov čarodějů, aby se zde učil od devíti mistrů. Netuší však, jaký osud mu jeho ctižádost a slepá odvaha připraví...

URSULA K. LE GUINOVÁ
Jedna ze zakladatelek žánru fantasy, autorka řady románů, poezie, knih pro děti a esejů. Narodila se v kalifornském Berkeley a vystudovala středověkou literaturu na Columbia University. Jejím nejuznávanějším dílem je sci-fi Levá ruka tmy (1969, česky 1995 a 2009) z románového cyklu Hain (Ekumen), odehrávajícího se ve vesmíru protkaném planetami s humanoidními obyvateli. V češtině jsou nejoblíbenější její rané romány o Zeměmoří (1968, česky 1992 a 2003), volně navazující cyklus příběhů z podmanivého světa ostrovů, draků a magie. Obdržela několik cen, kromě cen Hugo a Nebula také Gandalf Grand Master v 1979 a Damon Knight Memorial Grand Master Award v roce 2003.

TOMÁŠ JUŘIČKA
Český herec a dabér, vystudoval Státní konzervatoř v Praze. Po ukončení studií byl v letech 1981–1991 členem souboru Divadla Jiřího Wolkera v Praze. Na televizních obrazovkách vystoupil v několika seriálech, mimo jiné Malý pitaval z velkého města, Dynastie Nováků, Rodáci, Pojišťovna štěstí nebo Sanitka, kde ztvárnil postavu Jaroslava Jandery. Jako dabér se podílel se na desítkách filmů a seriálů, včetně seriálu Star Trek. V roce 2010 obdržel za své výkony Cenu Františka Filipovského. Pro Tympanum načetl audioknihy Medvídek Paddington a Neználkovy příhody.

Nahrávka vznikla podle knihy Ursuly K. Le Guinové Čaroděj Zeměmoří vydané nakladatelstvím Triton v roce 2003. Copyright © 1968 by Ursula K. Le Guin Copyright Renewed © 1996 by the Inter-Vivos Trust for the Le Guin Children. Z anglického originálu A Wizard of Earthsea vydaného jako součást The Earthsea Trilogy nakladatelstvím Penguin Books, London v roce 1987 přeložil Petr Kotrle. Translation © 1992, 2001, 2003 by Petr Kotrle. Nahrávku vytvořilo Občanské sdružení Mluvící kniha v roce 2017. Čte Tomáš Juřička. Hudba Dominik Svoboda. Ilustrace na obálce © Milan Fibiger. Foto autorky LeGuin_Copyright © by Marian Wood Kolisch. Grafická úprava obalu Jan Mottl. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o., v březnu 2019. www.tympanum.cz

Audiokniha Čaroděj Zeměmoří je první z hrdinských písní Zeměmoří, které napsala Ursula K. Le Guinová a vypráví Tomáš Juřička.

více

Série Zeměmoří

Obálka audioknihy Čaroděj Zeměmoří
Čaroděj Zeměmoří
Obálka audioknihy Atuánské hrobky
Atuánské hrobky
Obálka audioknihy Nejvzdálenější pobřeží
Nejvzdálenější pobřeží

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma