Nejvzdálenější pobřeží

Délka: 8 h 18 min
Interpret: Tomáš Juřička
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2021
Typ souboru: MP3
Velikost: 468 MB

Audiokniha Nejvzdálenější pobřeží obsahuje třetí díl fantasy série Zeměmoří. Autorka Ursula K. Le Guinová, čte Tomáš Juřička.

Zeměmoří #3

Mladý princ a nejmocnější čaroděj Zeměmoří musí čelit neznámé zlé síle, zaplavující ostrovy

Ve třetím pokračování cyklu ze Zeměmoří vyjíždí čaroděj Ged, tentokrát už jako letitý Arcimág, opět na cesty. Mladý Arren, dědic morredského knížectví, připlouvá na ostrov Ostrov moudrých se zneklidňující zprávou. V Dálavách Zeměmoří se děje něco podivného – kouzla přestávají působit, pramínky čarodějné moci vysychají, lidé ztrácejí své dovednosti. Mláďata se rodí znetvořená a na mnoha ostrovech propuká násilí. Arren, zasažený setkáním s nejmocnějším mágem na zemi, se rozhodne vstoupit do jeho služeb. Místo návratu na rodný eniadský ostrov spolu s Gedem podniká nebezpečnou a strastiplnou pouť k neznámým břehům, kde kamenná zeď odděluje svět živých od říše mrtvých.

URSULA K. LE GUINOVÁ
Jedna ze zakladatelek žánru fantasy, autorka řady románů, poezie, knih pro děti a esejů. Narodila se v kalifornském Berkeley a vystudovala středověkou literaturu na Columbia University. Jejím nejuznávanějším dílem je sci-fi Levá ruka tmy (1969, česky 1995 a 2009) z románového cyklu Hain (Ekumen), odehrávajícího se ve vesmíru protkaném planetami s humanoidními obyvateli. V češtině jsou nejoblíbenější její rané romány o Zeměmoří (1968, česky 1992 a 2003), volně navazující cyklus příběhů z podmanivého světa ostrovů, draků a magie. Obdržela několik cen, kromě cen Hugo a Nebula také Gandalf Grand Master v 1979 a Damon Knight Memorial Grand Master Award v roce 2003.

TOMÁŠ JUŘIČKA
Český herec a dabér, absolvent Státní konzervatoře v Praze. Vedle divadla se objevil také v několika seriálech, mimo jiné Malý pitaval z velkého města, Dynastie Nováků, Rodáci, Pojišťovna štěstí nebo Sanitka. Jeho hlavní doménou je dabing. Ztvárnil desítky rolí ve filmech a seriálech a v roce 2010 obdržel za své výkony Cenu Františka Filipovského. Pro Tympanum načetl audioknihy Čaroděj Zeměmoří, Atuánské hrobky, Medvídek Paddington a Neználkovy příhody.

Nahrávka vznikla podle knihy Ursuly K. Le Guinové Nejvzdálenější pobřeží vydané nakladatelstvím Triton v roce 2005. Copyright © 1972 by Ursula K. Le Guin. Copyright Renewed © 2002 by the Inter-Vivos Trust for the Le Guin Children. www.ursulakleguin.com. Z anglického originálu The Farthest Shore vydaného v knize The Earthsea Trilogy nakladatelstvím Penguin Books v Londýně v roce 1993 přeložili Petr Kotrle a Irena Přibylová. Translation © 2005 by Petr Kotrle, Irena Přibylová. Nahrávku vytvořila Mluvící kniha v roce 2019. Postoprodukce studio Soundguru. Čte Tomáš Juřička. Hudba Dominik Svoboda. Ilustrace na obálce © Milan Fibiger. Foto autorky LeGuin_Copyright © by Marian Wood Kolisch. Grafická úprava obalu pro CD Matěj Čadil. Technický redaktor Vojtěch Machálek. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o. 2020

více

Série Zeměmoří

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma