Obálka audioknihy 1795: Honicí psi

Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2023
Série: Michael Cardell díl 3

Seberte kuráž a přestaňte si namlouvat, že peklo jsou ti druzí. Celé je to Sodoma!

Požár hornsbergetského sirotčince skoncoval s nadějemi, že peklo ve Stockholmu končí a strážci zbytků jeho soudnosti se vybabrali z nejhoršího. Naopak. „Město mostů“ je prostě Sodoma Severu, takže podlý libertin – a chvílemi i užitečný blbec – Tychon Ceton už místním zpovykancům chystá radovánky, nad jejichž ukrutností by bledl i markýz de Sade. Jenže pletichář není v bezpečí ani v rouše beránčím. Pasou po něm mstitelé, kteří ho div neměli na lopatě: zarputilý chromajzl Mickell Cardell, jenž má sám máslo na hlavě, a Emil Winge, nejen brilantní mozek rodící se policie, ale taky pavouk, co má o kolečko víc. Zatímco spolu nahánějí ďábla v labyrintu hrůzy, někde stranou úpí pohřešovaná chuděra Anna Stina. O batolátka tragicky přišla a není si jistá životem, neboť jako jediná osoba mimo okruh spiklenců zná tajemství, jež by řádně provětralo poměry v zahnívající říši Gustava IV. Adolfa. Kostky jsou tudíž vrženy na hnojiště, jehož dno snad nebere konce. A „honicí psi“ musejí mít v záloze finty ještě drsnější, aby odhalili, kdo tu skutečně tahá za nitky.

V závěrečném dílu noir trilogie, v níž se regentské Švédsko konce osvícenského 18. století jen neochotně noří z morálního bahna autokracie, se vystupňují šachy a šarády nadutých elit.

Audiokniha 1795: Honicí psi, autor Niklas Natt och Dag, čte Daniel Bambas.

Série Michael Cardell

Obálka audioknihy 1793: Vlk a dráb