Obálka audioknihy České pohádky

Interpret: Jan Rosák
Vydavatel: Prakul Production
Vydáno: 2013

Soubor sedmnácti klasických český pohádek od Červené karkulky přes Perníkovou chaloupku až po Hrnečku vař. Pohádky jsou namluveny srozumitelným moderním jazykem, kterému dnešní děti rozumí. Knihu předčítá pan Jan Rosák.

Pohádky se mezi lidmi, zejména na venkově, předávaly po dlouhá staletí z generace na generaci. Dědové a babičky je vyprávěli svým vnoučatům a ta pak zase svým. Mnohé příběhy se tak měnily, rozšiřovaly a některé i zanikly. Mezi sběratele a vypravěče lidových pohádek a pověstí patřili známí spisovatelé jako Karel Jaromír Erben nebo Božena Němcová. Před nimi pak řada dalších, nám méně známých, jako například Josef Košín z Radostova, Jakub Malý nebo František Kodým. Z velkého množství pohádek, které se u nás vyprávěly, jsem do této knihy vybral několik nejznámějších. Pohádky jsou podle původního námětu volně přepracované tak, aby jim dnes děti rozuměly a přesto jim zůstalo pohádkové kouzlo. Věřím, že se tak přispěje k zachování historie a moudrosti našich předků.
Za pomoc při tvorbě této knihy děkuji své manželce Ivaně a dceři Olze.
Zdeněk Ertl

Obsah:
1. Perníková chaloupka
2. Dlouhý, Široký a Bystrozraký
3. Čertův švagr
4. O Šípkové Růžence
5. O Smolíčkovi
6. Alabastrová ručička
7. Princ Bajaja
8. Podvedený lišák
9. O mluvícím ptáku
10. Dobré kmotřičky
11. Jak se rak stal učeným
12. Červená Karkulka
13. Hrnečku vař!
14. Zlatovláska
15. Tři přadleny
16. Tři zlatá pera
17. Proč hněvá se pes

České pohádky - audiokniha obsahuje známé české pohádky Zdeňka Ertla, které čte Jan Rosák.