Obálka audioknihy Kouzelný svět divadla

Interpret: Josef Bek
Vydavatel: Multisonic
Vydáno: 2020

Stejně jako většina postav, které Josef Bek vytvořil, je i toto vyprávění poznamenáno jeho nakažlivým životním optimismem. Vzpomíná zde na staré herecké bardy Pivce, Štěpánka, Marvana, Högera, Rašilova, Steinmara, Peška nebo i nedokonalého vypravěče vtipů Jaroslava Vojtu. Vyprávění a historky z filmování, z divadelních představení a vzpomínky na režiséry je propojeno písničkami, které si v představeních a ve filmech Josef Bek zazpíval.

JOSEF BEK
Český herec a zpěvák, nejprve vystupoval v operetě, od r.1954 přešel do činoherního souboru Městských divadel pražských, velkou popularitu si získal v televizi. Před kamerou ztělesňoval převážně kladné hrdiny. Hrál také v řadě veseloher, v pohádkách a režiséři rádi využívali i jeho pěveckých schopností. Jeho nejznámější rolí byl Martin Kabát z Drdovy pohádky Hrátky s čertem.