Obálka audioknihy Bulbem záchranáře

Interpret: Aleš Slanina
Vydavatel: Jan Melvil Publishing
Vydáno: 2020

To máte: krvácení, úraz hlavy, pád z výšky, mrtvice, epilepsie, tonutí, dopravní nehoda, zlomenina dlouhé kosti, otrava, popálenina... Pořád se něco děje! A právě vy můžete být náhle u toho a až to přijde, jakým člověkem chcete být? Samozřejmě tím, který zachrání život! Třeba i vašeho blízkého. Kromě toho, že není nic většího, na co být hrdý, tak s touto audioknihou bude chtít zachraňovat život každý! Takže to zvládnete i vy.

Po jednom návratu z noční se Vít Samek, záchranář pražské ZZS rozhodl, že svoje zážitky ze služby popíše kamarádům na své facebookové stránce. A od té doby je za obrovského ohlasu publikoval skoro každý týden. Jeho vyprávění totiž nelze číst či poslouchat bez záchvatů smíchu, častého slzení a následné úlevy, která přichází, když se na konci příběhu dozvíte, jak v dané situaci správně postupovat.

Ne, když dojde k úrazu, nehodě, či náhlému onemocnění, není na tom nic vtipného. Naopak, situace bývá matoucí, děsivá a není snadné nepropadnout panice. A právě proto vznikla tato audiokniha. Jejím cílem není jen to, že se při poslechu pobavíte, ale že se naučíte s chladnou hlavou rychle analyzovat stav pacienta a promyšleně zasáhnout. Využít minuty, v kterých jde o vše.

A aby to nebyl jen jeden výjezd za druhým, setkáte se v audioknize i s význačnými osobnostmi lékařského a záchranářského světa, dozvíte se, jak probíhají živé kurzy první pomoci a nebo to, jak vypadá spolupráce záchranářů a hasičů.

V AUDIOKNIZE SE MIMO JINÉ DOZVÍTE
Jak zvládnout první pomoc u všech nejčastějších úrazů, nehod a onemocnění.
Proč při resuscitaci zahájit masáží srdce a do cizího člověka nikdy nedýchat.
Jaká jsou specifika ošetření dětí.
Jaké případy obvykle řeší letečtí záchranáři a proč mají vojenské brýle.
Co dělat při úrazu v zahraničí.
Že si teď hned máte stáhnout aplikaci Záchranka!

VÍT SAMEK
Vít Samek (1982) působil 13 let jako záchranář u Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy. Společně se svou sestrou píše blog Bulbem záchranáře a vulvou porodní asistentky a pro mall.tv natočil unikátní seriál vyvracející obavy z preventivních prohlídek s názvem Na vlastní otvor.

Audiokniha Bulbem záchranáře s podtitulem Jak zachránit život a stát se superhrdinou. Autor Vít Samek. Čte Aleš Slanina, Ondřej Novák a Jana Štvrtecká.