Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Dopisy ze Sachsenhausenu

Dopisy ze Sachsenhausenu

James Moloney

Délka: 8 h 47 min
Interpret: Michaela Rykrová
Vydavatel: Jota
Vydáno: 2021
Typ souboru: MP3
Velikost: 495 MB

I když nezbývá už skoro nic, je tu pořád ještě naděje.

Margot Baumannová vychází ze školy, aby nastoupila na místo po své sestře na poštovním oddělení velké věznice. Jenže tohle je Německo roku 1944 a věznice je koncentrační tábor Sachsenhausen poblíž Berlína.

Před brutalitou v táboře je Margot chráněná, protože nemá žádný kontakt s vězni. Má však na starost jejich poštu, a když jednou dostane zapalovač s příkazem, ať dopisy spálí, je zděšená bezcitným činem, který musí vlastnoručně provést. Je to pro ni obzvlášť bolestné proto, že její bratr byl zajat u Stalingradu a rodině od něj nechodí žádné dopisy. Margot tedy několik psaníček ukradne se záměrem, že je tajně pošle, jen aby zjistila, že je neúprosně vtahována do těch srdceryvných slov plných naděje, zoufalství a lásky.

Takhle Margot pozná Dietera Kleinschmidta – prostřednictvím krásných a vášnivých dopisů adresovaných jeho milé. A protože Dieterova přítelkyně se také jmenuje Margot, mladá dívka náhle cítí, jako by četla milostné dopisy napsané pro ni.

Moloneyho napínavý a podmanivý příběh o lásce, ztrátě a nesmírné statečnosti, zasazený do doby druhé světové války, vás uchvátí především svou pravdivostí a budete nad ním hloubat ještě dlouho poté, co si jej poslechnete.

JAMES MOLONEY
James Moloney je jeden z nejuznávanějších australských romanopisců a autorů dětských knížek, jenž má na svém kontě přes padesát titulů. Během své třicetileté spisovatelské dráhy získal dvě ocenění udílené Children Book Council of Australia (CBCA): cenu za knihu roku a Victorian Premier’s Prize, přičemž některé jeho tituly byly vybrány k zařazení do Mezinárodní knihovny mládeže v Mnichově. V roce 2019 získal James Moloney od CBCA cenu Nan Chauncyové, která se každoročně uděluje jedinému autorovi za vynikající příspěvek australské literatuře pro děti.
Bývalý učitel a knihovník James se narodil v Sydney. Nyní žije se svou ženou Kate a třemi dětmi v Brisbane, kde píše každý den ve speciálně postavené boudě na zahradě za domem.

MICHAELA RYKROVÁ
Michaela Rykrová pochází z Rokytnice v Orlických horách. Je absolventkou činoherního herectví na JAMU. Jeden studijní rok také strávila na herecké konzervatoři Royal Conservatoire of Scotland ve Skotsku. Hostuje v divadlech Národní divadlo moravskoslezské, Švandovo divadlo, Divadlo Feste, Národní divadlo Brno. Můžete ji také pravidelně slyšet na vlnách brněnského rádia Hitrádio City Brno. Svůj hlas propůjčila také audioknihám Radikální otevřenost, Zdravá střeva, Himálaj učitelka života nebo Velká kniha fuckupů.
Miluje dobré filmy, seriály, četbu, hudbu a jakoukoliv tvorbu, ve které se člověk rád ztratí a znovu najde.

Copyright:
Nahrávka vznikla podle knihy Jamese Moloneyho Dopisy ze Sachsenhausenu vydané Nakladatelstvím JOTA v roce 2020. České vydání vychází ve spolupráci s HarperCollins Publishers Pty Limited. Copyright ©James Moloney, 2018. The Author has asserted his right to be identified as the Author of this Work. Z anglického originálu The Love That I Have poprvé vydaného nakladatelstvím HarperCollins Publishers Australia Pty Limited, Sydney, Austrálie, v roce 2018 přeložil Jan Kozák. Translation © Jan Kozák, 2019. Čte Michaela Rykrová. Hudba, režie, střih a mastering Michal Kurfürst. Design obálky © Jakub Loukota. Vydalo Nakladatelství JOTA, s. r. o., v roce 2021.

Audiokniha Dopisy ze Sachsenhausenu obsahuje napínavý a podmanivý příběh o lásce, ztrátě a nesmírné statečnosti z období druhé světové války. Autor James Moloney, čte Michaela Rykrová.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma