Obálka audioknihy Neuvěřitelná hrdinství Sama Hollowaye

Interpret: Jan Meduna
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2019

Sam Holloway se zdá být zcela normální šestadvacetiletý mladík se dvěma trochu podivínskými kamarády a jednotvárnou prací. Několikrát týdně však oblékne masku svého superhrdinského alter-ega a pod rouškou noci dopadá padouchy narušující noční klid, zachraňuje ztracená zvířata a pomáhá babičkám s nákupy. Ačkoliv se jedná o drobné skutky, Sam si aspoň na chvíli připadá šťastný a neporazitelný. Když však potká Sáru, je celý jeho přehledný rutinní život, který pro sebe vytvořil a v kterém bezpečně přežíval, v ohrožení. Najde hrdina dostatek odvahy na to, aby se konečně postavil čelem minulosti, před níž tak dlouho utíkal?

RHYS THOMAS
Působí na Cardiffské univerzitě, vždy však věděl, že chce svůj život zasvětit především psaní. Svůj první román A Suicide Club vyprávějící příběh o znuděných puberťácích, kteří uzavřou poněkud zvláštní dohodu, publikoval v roce 2009. O rok později vyšla jeho vize postapokalyptické Británie On the Third Day. Jeho poslední kniha Neuvěřitelná hrdinství Sama Hollowaye, která byla jako jediná z Thomasových děl přeložena do češtiny, bývá charakterizována jako kombinace Muže jménem Ove a filmového hrdiny Kick-ass. Rhys Thomas žije se svou přítelkyní a třemi kočkami v Cardiffu.

JAN MEDUNA
Po absolutoriu na Katedře činoherního divadla na na pražské DAMU v roce 2006 ztvárnil výrazné role na řadě pražských scén – diváci ho mohou spatřit například v A studiu Rubín, Divadle Viola, Studiu DVA či v Experimentálním prostoru NoD. V roce 2011 se stal členem souboru Divadla v Dlouhé, kde působí dodnes. Za roli Viktora v inscenaci Viktor aneb Dítka u moci uvedené právě v Divadle v Dlouhé byl v roce 2015 nominován na Cenu Thálie. Věnuje se také pohybovému divadlu v souboru Veselé skoky. Objevuje se v televizních filmech a seriálech, jeho filmovým debutem bylo historické drama Tobruk, kde ztvárnil hlavní roli. Když se zrovna nevěnuje herectví, zpívá a hraje na trubku v kapele Fekete Seretlek.

Nahrávka vznikla podle knihy Rhyse Thomase Neuvěřitelná hrdinství Sama Hollowaye vydané nakladatelstvím Argo v roce 2019. Copyright © 2019 Rhys Thomas. Z anglického originálu The Unlikely Heroics of Sam Holloway, vydaného nakladatelstvím Wildfire v roce 2018, přeložila Jitka Jeníková. Translation © 2019 by Jitka Jeníková. Čte Jan Meduna. Režie Tomáš Soldán. Hudba Richard Mlynář. Zvuk Rostislav Koňařík. Design obálky Jitka Jeníková. Grafická úprava obalu pro CD Matěj Čadil. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o. v březnu 2019.

Neuvěřitelná hrdinství Sama Hollowaye je audiokniha o jednom velmi zvláštním mladíkovi. Napsal Rhys Thomas a vypráví Jan Meduna.