Obálka audioknihy Sandokan I: Tygři z Mompracemu

Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2023
Série: Sandokan díl 1

„Dokud žiji, dotud bojuji.“ Sandokan – Malajský tygr, vůdce pirátů a vášnivý milovník žen

Nejslavnější z pirátů Sandokan, kterého krutý rádža James Brook připravil o trůn, bojuje nejen proto, aby se pomstil, ale také na obranu domorodých království.

V čele obávaných pirátů z Mompracemu je Sandokan, který už deset let svádí u pobřeží Malajska strašlivé bitvy. Muž mimořádné odvahy, díky níž si vysloužil přezdívku Malajský tygr. Vede boj proti holandským a britským koloniálním představitelům, z nichž nejkrutější je James Brook, který nechal vyvraždit Sandokanovu rodinu.

Jednoho dne se Malajský tygr setká s lady Mariannou a okamžitě podlehne její neobyčejné kráse. Když Marianna spatří Sandokana, muže s jiskrnýma očima a dlouhými černými vlasy, je jím zcela okouzlena. Marně se snaží bránit svým citům. Protože je však neteří britského velitele Brooka, vášnivé lásce osud nepřeje. Ale Sandokan a jeho přítel Yanez de Gomera plánují odvážný plán, jak Mariannu vzít jejímu strýci. Přestože je Sandokan zajat Brity, podaří se mu uprchnout a …

EMILIO SALGARI
Populární italský spisovatel dobrodružných románů, označovaný někdy jako italský Jules Verne. Po neúspěšném pokusu stát se námořním důstojníkem obrátil Emilio Salgari svou pozornost k literární činnosti. Napsal více než dvě stovky dobrodružných příběhů odehrávajících se v nejrůznějších exotických končinách. Nejúspěšnější Salgariho dílo je série románů o Sandokanovi, který vede boj proti utlačovatelům malajských domorodců. Přestože měl Salgari miliony čtenářů po celém světě, nikdy nedosáhl takového finančního zajištění, jaké by si zasloužil. Vydavatelé, využívající Salgariho špatných obchodních schopností, nechávali spisovatele téměř v chudobě. Pronásledovaný věřiteli a rodinnou krizí spáchal Salgari v roce 1911 sebevraždu samurajským stylem.

ERNESTO ČEKAN
Český divadelní a filmový herec. Jeho druhým rodným jazykem je španělština, matka pochází z Uruguaye, v Československu studovala operní zpěv. Po absolvování Pražské konzervatoře nastoupil do divadla v Mostě, kde hrál například v inscenacích Malováno na skle nebo Balada pro banditu. Diváci ho znají z jeviště Městských divadel pražských či Divadla Radka Brzobohatého. Filmové role ztvárnil ve snímku Zátopek, Promlčeno, Jak si nevzít princeznu a jiných, známý je i z televizních seriálů jako Ohnivé kuře, Krejzovi, Život a doba soudce A. K. V dabingu namluvil kromě jiných herce Antonia Banderase, Ryana Reynoldse či Adama Sandlera. Je vášnivým chovatelem speciálních plemen slepic a holubů, rád chodí pěšky.

Nahrávka vznikla podle textu, který vychází z díla Tygři z Mompracemu tak, jak bylo vydáno nakladatelstvím Albatros v roce 2000. Z italského originálu Il Corsaro nero přeložila Alena Jíchová. Translation © Alena Jíchová. Čte Ernesto Čekan. Režie, zvuk Jan Koukal. Technická redakce Jaroslav Janda. Vyrobilo studio Soundguru. Ilustrace na obálce © Milan Fibiger. Úprava obalu pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2023.

Audiokniha Tygři z Mompracemu, autor Emilio Salgari, čte Ernesto Čekan.

Série Sandokan

Obálka audioknihy Sandokan I: Tygři z Mompracemu