Obálka audioknihy Najhoršie deti na svete

Najhoršie deti na svete

David Walliams

Interpret: Juraj Kemka
Vydavatel: Wisteria Books
Vydáno: 2023

Ste pripravení? Máte dosť odvahy? Zvládnete stretnutie s desiatimi najhoršími deťmi na svete? Päť malých naničhodníkov a päť darebáčok. Divánová Iva – pozerá telku tak často, až prirastie k divánu. Slintoš Samo – slintá toľko, až sa na školskom výlete dostane do poriadnej kaše. Uvrešťaná Uršuľa je zas dievčisko, ktoré neustále fňuká a vymýšľa si. A, samozrejme, nesmieme zabudnúť ani na najobľúbenejšiu postavu – trafikanta Raja. No veď počúvajte a inšpirujte sa!

Kompletnú neskrátenú verziu knihy číta s veľkou chuťou Juraj Kemka. Vyštudoval VŠMU v Bratislave spolu s L. Latinákom, R. Jakabom a M. Miezgom, s ktorými tvorí nielen nerozlučné kvarteto „Chalaňov“, ale všetci pôsobia aj v Divadle Astorka Korzo´90. Poznáte ho z mnohých seriálov i filmov a jeho hlas z rozhlasových hier či z dabingu. Miluje humor, svoju manželku Adrianu a synov Šimona a Matúša.

DAVID WALLIAMS
je britský spisovateľ, herec a komik. Preslávil sa komediálnou šou Little Britain, ktorú tvoril spolu s Mattom Lucasom pre BBC. Do knižného sveta vstúpil knihou Chalan v sukni (SLOVART 2012) a najčastejšie ho prirovnávajú k Roaldovi Dahlovi. Dnes má na konte takmer 30 kníh pre deti, z ktorých sa celosvetovo predalo viac ako 25 miliónov výtlačkov. Mnohé z nich boli sfilmované a David si v nich aj zahral. Jeho dvorným ilustrátorom je Tony Ross. Od roku 2012 je porotcom populárnej televíznej relácia Británia má talent.

Originally published in the English language in Great Britain by HarperCollins Children’s Books, a division of HarperCollinsPublishers Ltd., under the title THE WORLD ́S WORST CHILDREN,
Text (c) David Walliams 2016
Illustrations (c) Tony Ross 2016
Cover lettering of author’s name Copyright (c) Quentin Blake 2010
Preklad (c) Michaela Hajduková 2016, translated under licence from HarperCollins Publishers Ltd.
interpret Ⓟ Juraj Kemka 2023
zvuk © Ján Štrbák, Miroslav Králik 2023
hudba © SERGMARU 2023
réžia © Ján Štrbák 2023