Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Nebe pod Berlínem - 2. vydání

Nebe pod Berlínem - 2. vydání

Jaroslav Rudiš

Délka: 4 h 22 min
Interpret: Jaroslav Rudiš
Vydavatel: Labyrint, distributed by SUPRAPHON
Vydáno: 2024
Typ souboru: MP3
Velikost: 246 MB

Román pro živé i mrtvé – rockové příběhy z berlínského metra.

Třicetiletý učitel uprchne z Prahy do současné německé metropole, aby tam založil hudební kapelu U-Bahn a našel svou dívku Katrin…

Styl románové prvotiny Jaroslava Rudiše vychází z volného toku vyprávění hlavního hrdiny. S téměř až hrabalovským citem pro jazyk ušpiněný životem zaznamenává promluvy, které mezi sebou a s ním vedou všechny ty postavy a postavičky, s nimiž se v Berlíně a pod ním setkává. Kniha napsaná ve strhujícím tempu, a navíc zábavně. Vyzrálý debut si nekonformními scénami získal nejen mladé čtenáře, milovníky Wima Wenderse a punkrockové hudby, ale i ty, kteří si pamatují ještě NDR, umělohmotné indiány nebo to, jak naši východoněmečtí sousedé přelézali na podzim 1989 zeď západoněmecké ambasády, aby pak své trabanty nechali napospas přičinlivým Pražanům. Autor za knihu získal Cenu Jiřího Ortena 2002.

V nakladatelství Labyrint nyní vychází kniha po 22 letech v nové grafické a textové úpravě. Zároveň je po čase Nebe pod Berlínem opět k dispozici i jako audiokniha v exkluzivní distribuci Supraphonu.

Román načetl sám autor Jaroslav Rudiš v roce v nezkrácené podobě v roce 2010. Jako bonus k novému audiknižnímu vydání se na nahrávce objeví stejnojmenné EP s hudbou kultovní literárně-punkové skupiny U-Bahn. Nahrávka obsahuje tři skladby, které Jaroslav Rudiš složil a natočil s Petrem Kružíkem z kapely Priessnitz.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma