Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Jsem Paula

Jsem Paula

Ondrej Štefáník

Délka: 9 h 8 min
Interpret: Aleš Slanina
Vydavatel: Větrné mlýny
Vydáno: 2022
Typ souboru: MP3
Velikost: 515 MB

Paula syna probudí uprostřed noci. Aby ho objala, aby mu řekla, že ho miluje. Pak Dávidovu fotku zveřejní nafacebooku. Své díte prožívá skrze lajky a komentáře ostatních. Stupňuje se napětí mezi skutečností a očekáváním. Nekompromisně realistický román slovenského copywritera Ondreje Štefánika je výpovědí o době, již právě teď žijeme. Její chorobné symptomy popisuje autor nemilosrdně, skepticky a s jistou dávkou cynismu. Přesto, nebo právě proto je román Jsem Paula po okraj plný humoru a chytrých i překvapivých postřehů. Autor s bravurní lehkostí popisuje rozklad starého světa, kterého si stále nechceme všimnout.

„Ale tvůj syn posílá dopisy Hitlerovi! Do prdele, vždyť je děcko! Ať si pro mě za mě myslí, že vítr je prd jednorožce, ale nemůže si přece dopisovat s Hitlerem jen proto, že mu to tvůj nemocný fotr přikázal. Jasně že se pak budí kvůli zlým snům. Dochází ti, co mu namluvil? Hitler je podle tebe v pohodě na rozvíjení fantazie?“

„Dětský svět je takový. Plný hobitů,“ reagovala Paula tichým hlasem, ignorujíc manželův nával zuřivost. A hlavně kauzu Hitler považovala za dávno uzavřenou. Stalo se to už dávno.
→ Ondrej Štefáník, Jsem Paula

Překlad → Barbora Antonová
Narozena 1968 v Brně, vystudovala ceštinu a francouzštinu na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity. Zabývá se překlady, redakcí a korekturami, vyučuje češtinu pro cizince.

Audiokniha Jsem Paula. Autor Ondrej Štefánik. Čte Aleš Slanina, režie Ladislav Cmíral.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma