Obálka audioknihy Kouzlo maličkostí

Interpret: Martin Zahálka
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2020

Kouzlo životní spokojenosti spočívá v maličkostech. A proto je dostupné každému z nás

Audiokniha známého filosofa a teologa Anselma Grüna ukazuje, jak prožívat svůj život ve větším klidu a radosti. Snaha dostát všem požadavkům doby nás žene k náročným výkonům. Zbytečně se porovnáváme s ostatními a máme velké nároky a očekávání. Výsledkem bývá frustrace, psychické potíže a někdy i vážné nemoci. Nelze však donekonečna hromadit zážitky a věci, ani se stresovat životními okolnostmi, které nemůžeme ovlinit. Nic neroste do nebe.

Autor objasňuje podstatu skutečné spokojenosti a také směr, kterým se vydat, abychom jí dosáhli.

ANSELM GRÜN
Benediktinský mnich, ekonom, filozof a teolog. V letech 1965–1971 studoval filosofii a katolickou teologii v St. Ottelienu a v Římě. Byl žákem Karla Rahnera, jednoho z nejvýznamnějších teologů 20. století. V roce 1974 získal doktorát z teologie. Za svou dlouholetou činnost ve vedení v německém benediktinském opatství Münsterschwarzach a v oblasti vzdělávání dospělých a mládeže byl vyznamenán v roce 2007 Spolkovým křížem za zásluhy. Je autorem více než 300 knih, v nichž se, stejně jako ve svých přednáškách a kurzech, zabývá lidskými problémy a potřebami se zaměřením na rozvoj spirituality. Patří k nejčtenějším křesťanským autorům současnosti, jeho přednášky navštěvují ročně desetitisíce lidí. Mnoho z jeho publikací bylo přeloženo do několika jazyků, více než třicet titulů se dočkalo i českého vydání.

MARTIN ZAHÁLKA
Narodil se v Praze, po studiích na střední průmyslové škole strojní pracoval dva roky jako promítač vojenského kina v Boru u Tachova. Poté byl přijat na DAMU, kde v roce 1984 úspěšně absolvoval obor Činoherní herectví. První angažmá získal ve Státním divadle v Brně, po roce a půl odchází do Divadla J. K. Tyla v Plzni, kde následujících sedm let ztvárnil množství výrazných rolí. Jeho současnou domácí scénou je Divadlo na Vinohradech. Zahrál si v mnoha televizních inscenacích, seriálech a filmech (Anděl Páně, Obsluhoval jsem anglického krále, Zdivočelá země, Četnické humoresky,…) a široké pole působnosti našel také v dabingu. Svůj hlas propůjčil mimo jiné Dwaynovi Johnsonovi (Jumanji, Rychle a zběsile…), Forestu Whitakerovi (Poslední skotský král, Komorník, …) nebo Deanovi Norrisovi (Perníkový táta, Vzpomeň si...).

Nahrávka vznikla podle knihy Anselma Grüna Kouzlo maličkostí vydané nakladatelstvím Alpha book v roce 2018. Copyright © Vier-Türme GmbH, Verlag, Münsterschwarzach 2018. Z německého originálu Vom Glück der kleinen Dinge, vydaného nakladatelstvím Vier-Türme GmbH, Verlag, Münsterschwarzach v roce 2018, přeložila Martina Valentová. Translation © Martina Valentová, 2018. Čte Martin Zahálka. Hudba Jan Šikl. Režie, střih a mastering Pavel Musil. Design obálky a grafická úprava obalu pro CD © Diana Delevová. Foto autora Anselm Grün © Vier-Türme-Verlag, 2012. Foto interpreta © web DnV, foto Alexandr Janovský. Technický redaktor Jan Koukal. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2020.

Audiokniha Kouzlo maličkostí vám napoví, co opravdu potřebujete ke štěstí… Autor Anselm Grün, čte Martin Zahálka.