Obálka audioknihy Dva písaři (Bouvard a Pécuchet)

Dva písaři (Bouvard a Pécuchet)

Gustave Flaubert

Interpret: Miroslav Táborský
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2021

Audiokniha Dva písaři – Literární předloha legendárního televizního seriálu Byli jednou dva písaři. Dvojhlasá četba s Miroslavem Táborským a Václavem Koptou.

Humoristický román Gustava Flauberta se odehrává ve Francii ve druhé polovině 19. století. Dvojice vysloužilých písařů se z Paříže přestěhuje na venkov, kde se chtějí věnovat svým koníčkům. Veškeré jejich vědecké experimenty končí nezdarem a jejich počínání je předmětem posměchu širokého okolí. Ať již jde o zahradničení, výrobu lihovin, pokus o křížení zvířat nebo spiritistické seance, vše dopadne katastrofálně. To však oběma mimořádně nemotorným mužům nezabrání v tom, aby se nevrhali do dalších dobrodružství v oblasti archeologie, zemědělství či výchovy sirotků.

Audioknižní verze obsahuje řadu komických příhod, které se do televizního zpracování nedostaly.