Obálka audioknihy Mnich v zajetí islamistů

Mnich v zajetí islamistů

Jacques Mourad

Interpret: Jiří Miroslav Valůšek
Vydavatel: Slyš.to
Vydáno: 2020

Poutavé svědectví P. Jacquese Mourada, který prožil téměř pět měsíců v zajetí islamistů, je strhujícím příběhem, v němž láska vítězí na nenávistí a odpuštění nad pomstou. Rodák ze syrského Aleppa vyrůstal od mládí mezi křesťany i muslimy a nikdy ho nenapadlo, jaká zvěrstva může připravit křesťanům Islámský stát. Přesto dokáže podat zprávu o tom, že smíření mezi jinověrci je s pomocí Boží uskutečnitelné...Knihu načetl herec brněnského HaDivadla Jiří Miroslav Valůšek.

JACQUES MOURAD
Jacques Mourad je syrsko-katolický kněz a mnich, který společně s Paolem Dall´Ogliem, italským jezuitou, založil mnišskou komunitu Már Músá v Sýrii. V květnu 2015 byl unesen tzv. Islámským státem z kláštera Már Elján poblíž města Quarjatajn. Ani po téměř pěti měsících v zajetí však Jacques Mourad neztratil víru v Boha, ale rozhodl se o něm dál svědčit svým životem a bojovat za mír mezi křesťany a muslimy.

JIŘÍ MIROSLAV VALŮŠEK
Jiří Miroslav Valůšek (* 27. 8. 1983 Kyjov) je český herec a dabér. Vystudoval hudebně dramatický obor na konzervatoři v Brně, v roce 2008 dokončil studium herectví na JAMU. Mezi lety 2008 – 2011 působil v bněnském divadle Radost a od roku 2011 účinkuje v brněnském HaDivadle. Hrál v několika televizních filmech a seriálech (Kancl, Kriminálka Anděl, Četníci z Luhačovic, Princezna a půl království) a nadaboval desítku rolí.

OBSAH:
1.Dítě Aleppa
2.V nebezpečí
3.Chci se stát knězem
4.Már Músá
5.Ve šlépějích Karla Foucaulda
6.Z pouště do Rakky
7.Být Kristovou tváří
8.Emír
9.Bába Jacques
10.Már Elján
11.Výslech
12.Válka
13.Na svobodě, ale…
14.V Cori
15.Světlo rozptylující temnotu

Audiokniha Mnich v zajetí islamistů obsahuje svědectví syrského kněze o tom, že i v době největšího strachu a fyzické trýzně si lze zachovat víru a okusit Boží milosrdenství... Autor Jacques Mourad, čte Jiří Miroslav Valůšek.