Obálka audioknihy Manon Lescaut

Interpret: Libuše Šafránková
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2013

Inspirován románem Abbé Prévosta stvořil básník Vítězslav Nezval romantický klenot, divadelní hru o nekonečné lásce šestnáctileté Manon a rytíře maltézského řádu des Grieux. Básnické hodnoty textu a skotačivá dějovost navázaly na etapu Nezvalovy avantgardní poezie. Hra se stala v době svého vzniku (1940) revoluční událostí tehdejší kultury.
Herecké obsazení zvukové verze slavné dramatické předlohy dává tušit, že půjde o mimořádný posluchačský zážitek. Libuše Šafránková jako Manon je zde zosobněním něhy, téměř dětské lehkomyslnosti, mámení a sladké koketnosti, Viktor Preiss v roli zamilovaného rytíře předvádí závratě milostné vášně, jíž všechno obětuje. Hudba Eduarda Douši, interpretovaná kvartetem Bohuslava Martinů, v souznění s textem umocňuje naši půvabnou nahrávku, která má šanci oslovit mladé posluchače a seznámit je tím nejpříjemnějším způsobem s vrcholy české poezie a literatury.
Libuše Šafránková a Viktor Preiss v romantickém milostném dialogu.

Obsah:
1. V zájezdní hostině v Amiensu
2. Setkání u dostavníku
3. Pan Duval se uchází o Manon
4. Pohádka o vose
5. Náhrdelník od svůdce
6. Abbé Tiberge zasahuje
7. Před sakristií v chrámu
8. V domě pana Duvala
9. Manon se loučí

Manon Lescaut - audiokniha obsahuje divadelní hru na motivy klasického příběhu, jejímž autorem je Vítězslav Nezval. Účinkují Libuše Šafránková, Viktor Preiss, Eduard Cupák, Rudolf Hrušínský a další.