Pohádky z rybníka

Koupit za 99 Kč Cena včetně DPH

Délka: 39 min
Interpret: Vlastimil Brodský
Vydavatel: Multisonic
Vydáno: 2019
Typ souboru: MP3
Velikost: 37 MB

Audiokniha Pohádky z rybníka obsahuje čtyři vodnické příběhy autora Emila Šalouna v podání nezapomenutelné herecké legendy Vlastimila Brodského.

Vodník Piškvorec má jako každý jiný vodník svůj rybník, kde se ve dne prohání na sumci a večer sedí u rybníka na vrbě a šije boty.

Původně měli všichni vodníci bílý fráček. Proč má vodník Piškvorec zelený fráček se dozvíme hned v první pohádce z rybníka. Jak šel vodník Piškvorec na vojnu, jak celá bitva dopadla a proč dostal od krále medaili za statečnost? To nám Vlastimil Brodský prozradí ve druhé pohádce. Ve třetí pohádce Jak vodník opravoval mlýnské kolo zjistíme, že vodníci a mlynáři bývají kamarádi a tak když se mlýnské kolo rozbije, bez pomoci vodníka se mlynář neobejde. V rybníce se najdou různé utopené věci, třeba i dudy. Jak vše dopadlo, když se chtěl vodník Piškvorec naučit hrát na dudy, uslyšíme v poslední čtvrté pohádce.

EMIL ŠALOUN
Působil v několika hudebních skupinách a orchestrech jako zpěvák, kytarista, autor hudby a textů, psal Večerníčky pro rozhlas, později pro Českou televizi. V roce 1980 emigroval do Německa, kde žije dodnes. Pracuje jako hudební producent, dramaturg a spisovatel píšící hlavně pohádky pro děti

VLASTIMIL BRODSKÝ
Vlastimil Brodský patří k našim hereckým legendám. Je držitelem mnoha ocenění, hrál v divadle i ve filmech. Věnoval se i dětem. Předchůdcem televizních Večerníčků byl oblíbený rozhlasový pořad, kde každý den Vlastimil Brodský jakožto populární skřítek Hajaja, předčítal dětem pohádky na dobrou noc.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma