Obálka audioknihy Jeremyho farma nejen zvířat – Než se vrátí krávy

Vydáno: 2024
Série: Jeremyho farma nejen zvířat

OD TOP GEAR K FARMĚ ANEB OD RYCHLÝCH AUT K NEJVĚTŠÍMU TRAKTORU

Pokračování knihy bývalého moderátora televizního pořadu Top Gear, který si během covidu pořídil farmu a místo prohánění rychlých aut začal řídit největší traktor na světě.

Pokračování první knihy sloupků slavného moderátora a novináře o jeho farmářských eskapádách. „Nadále miluju to, co dělám, ačkoli mi to moc nejde. Horší je, že teď mám něco, co je ze všeho nejnebezpečnější: trochu znalostí. Například poznám rozdíl mezi pšenicí a ječmenem... Ale ze všeho nejlépe vím, že farmaření je nesmírně náročná, i když nic moc placená práce.“ Clarkson píše s břitkým anglickým vtipem a nadhledem, humor ho však trochu přechází, když třeba glosuje vystoupení Velké Británie z Evropské unie, které kromě jiných důsledků silně poškodilo britské farmáře. Nepropadá však beznaději a dodává optimismus všem stejně postiženým, kteří rozjížděli nové projekty, ve kterých se měly otáčet peníze, aby pak jen s hrůzou sledovali, s jak nákladným neúspěchem končí. Ale i když se něco nedaří, alespoň nás Jeremy Clarkson pobaví.

JEREMY CLARKSON
Britský žurnalista, spisovatel, moderátor a komentátor. Píše články pro The Sunday Times a The Sun, produkuje pořady pro BBC. Do povědomí veřejnosti se dostal v roce 1988, kdy začal uvádět Top Gear a zasloužil se o to, že se tento motoristický pořad stal jedním z nejpopulárnějších formátů BBC. Clarkson produkoval i programy o historii a strojírenství, moderoval série Robor Wars a vlastní talk show Clarkson. V roce 2015 se BBC rozhodla neobnovit s ním smlouvu poté, co napadl producenta Top Gear při natáčení. Od té doby se podílí na produkci The Grand Tour pro Amazon Prime Video. Clarksonův svérázný, ale vtipný styl psaní a moderování často vyvolávaly bouřlivé reakce veřejnosti a kritiku ze strany médií, politiků i veřejnosti. V současnosti vlastní kromě jiných automobily značek Bentley, Lamborghini, Mercedes-Benz, Range Rover, Alfa Romeo, Lincoln Continental, Jaguár F a další.

ZBYŠEK HORÁK
Moderátor a dabér. Poprvé se v českých médiích objevil v roce 1985 jako hlasatel Československého rozhlasu. Stál u zrodu regionální stanice Český rozhlas Region Praha a střední Čechy. V současné době působí především jako dabér, posluchači ho mohou znát jako hlas Jeremyho Clarksona z oblíbeného pořadu Top Gear. Namlouvá komentáře k dokumentárním filmům a seriálům, těch má na kontě stovky. Hrál menší role v seriálech a ve filmech, věnuje se také interpretaci audioknih.

Nahrávka vznikla podle knihy Jeremyho Clarksona Jeremyho farma nejen zvířat – Než se vrátí krávy, vydané nakladatelstvím Argo v roce 2023. Copyright © Jeremy Clarkson, 2021. First published as DIDDLY SQUAT in 2021 by Michael Joseph. Michael Joseph is part of the Penguin Random House group of companies. Z anglického originálu Diddly Squat – Till the Cows Come Home, vydaného nakladatelstvím Penguin v Londýně roku 2022, přeložil Martin Urban. Translation © Martin Urban, 2022. Čte Zbyšek Horák. Režie, zvuk Vojtěch Machálek. Technická redakce Jaroslav Janda. Vyrobilo studio Soundguru. Cover Design by Lee Motley // MJ. Jacket Illustration © Gary Redford at Meiklejohn. Cover photos courtesy Clarkson's Farm/Amazon Prime Video. Úprava obálky pro CD Jan Mottl. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2024.

Audiokniha Jeremyho farma nejen zvířat – Než se vrátí krávy, autor Jeremy Clarkson, čte Zbyšek Horák.

Série Jeremyho farma nejen zvířat