Obálka audioknihy Měl jsem psa a kočku

Měl jsem psa a kočku

Karel Čapek

Interpret: Václav Voska
Vydavatel: Radioservis
Vydáno: 2011

Říká se: „Kočka drží vždycky s domem, ale pes s pánem.“ Platnost tohoto starého přísloví si Karel Čapek mnohokrát ověřil v praxi. Psi a kočky byli nedílnou součástí domova tohoto velkého českého spisovatele. Humorná vyprávění o životě se čtyřnohými přáteli vznikala nejdříve ve formě fejetonů, sloupků a črt. Některým je už více než osmdesát let, přesto jim neublížil zub času a jistě znovu potěší milovníky zvířat bez rozdílu věku.
Osobně prožité chvíle od pořízení si pejska, průběhu, kdy se z miláčka rodiny stane rozmazlený jedinec projevující bezohledně svou autoritu, a co si potom počít. Čtení, které by neměl brát na lehkou váhu nikdo, kdo chce své ratolesti udělat radost a pak prožívá rozčarování ze vstávání s novým členem rodiny v šest ráno na první procházku.

Měl jsem psa a kočku – humorné příhody a trampoty se zvířecími miláčky, jejichž majitelem byl slavný český spisovatel Karel Čapek, do podoby audioknihy namluvil Václav Voska.