Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Smrtící vzdělání

Smrtící vzdělání

Naomi Novik

Délka: 12 h 22 min
Interpret: Veronika Lazorčáková
Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2023
Typ souboru: MP3
Velikost: 697 MB

Tahle střední škola je děsivé místo…

Je to střední škola jako každá jiná. Akorát se tu vyučuje magie a občas jde o kejhák…

Být dcerou známé čarodějky je v potměšilé loterii osudu výhra pouze zdánlivá. Galadriel Higginsová by totiž mnohem radši patřila mezi běžné šedé myšky. Proroctví praví, že se stane nejmocnější temnou čarodějkou a ničitelkou světa v jednom, což valnou většinu jejích spolužáků z kouzelnické školy vcelku přirozeně odrazuje. Nikoho nezajímá, že se sama ze všech sil snaží předurčení zlomit, jenže ani mimořádná píle a snaha najít spřízněné duše není dívce nic platná. Osamělost si už začala vybírat daň a dělá z ní snadný terč pro záludné tvory, jimiž se tento specializovaný ústav hemží. Podlé čáry, hladoví malové i další lidožravé obludy tu číhají na každém kroku. A navíc pozor na všeobecně oblíbeného dobroděje Oriona Lakea, studenta ze zazobané rodiny a ochránce slabých a nevinných! Už dvakrát Galadriel zachránil před nejhorším. Co může mít za lubem?

Fantastický příběh o síle přátelství v učebnách netradičního vzdělávacího institutu otevírá autorčinu úspěšnou trilogii Scholomancie. Film podle její předlohy natáčejí hollywoodská studia Universal Pictures.

„Noviková brilantně převrací očekávání ohledně čarodějných škol, předurčených hrdinů i rodinných dědictví. Nádherná kniha o příšerách a obludnostech, překypující akcí, nápaditostí a vtipem."
– Holly Blacková, autorka bestsellerové série Krutý princ
„Neuvěřitelná jízda! Vezměte školu magie, přilejte do ní nebezpečí v míře, jakou si jenom lze představit, ve všem nechte škvařit kupu puberťáků a výsledkem bude neředěně střelená zábava.“
– N. J. Jemisin, autorka bestselleru Páté roční období
„S dokonalou nenuceností Noviková vytvořila hrdinku dnešní doby: postavu nadanou tolika valéry mladistvých pochyb, že zaručeně přežije v srdcích i myslích několika dalších nastupujících generací.“
– The Guardian
„Autorčin lehounce rozmarný styl špikovaný černým humorem zajistí, že knihu zhltnete na posezení.“
– Locus Magazine

„Excelentně zvládnuté vykreslení prostředí i postav. Zatoužíte je poznat do posledního ždibíčku charakteru.“
– Grim Dark Magazine

Audiokniha (P) & © OneHotBook, 2023. Všechna práva vyhrazena

Audiokniha Smrtící vzdělání - autor Naomi Novik, čte Veronika Lazorčáková.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma