Císařův Hurvínek a Hurvínkův císař

Koupit za 99 Kč Cena včetně DPH

Délka: 1 h 18 min
Interpret: Petr Pelzer
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2011
Typ souboru: MP3
Velikost: 73 MB

Císařův Hurvínek a Hurvínkův císař - příhody neposedného zlobivce Hurvínka, jeho kamarádky Máničky, psa Žeryka a taťuldy Spejbla v klasickém podání Heleny Štáchové a dalších.

Scénáristé tématické řady titulů Divadla S+H nazvané Hurvínek v českých dějinách Helena Štáchová a Pavel Cmíral zavedli už své protagonisty na dvůr Přemysla Otakara II. /Hurvínek mezi Přemyslovci/, na Karlštejn, hrad císaře Karla IV. a jeho syna králeVáclava /Hurvínek na dvoře lucemburském/ i do komnat Jiřího z Poděbrad /Hurvínek a husitský král/.
Ve čtvrtém díle se Hurvínek a Mánička stávají hosty císaře Rudolfa II., který je považuje za objev svých alchymistů, pokoušejících se splnit vladařovo přání a vytvořit homunkula - člověka umělého.
Také tento jejich výlet do historie je plný napětí i legrace. Kromě Martina Kláska /Hurvínek/ a Heleny Štáchové /Mánička/ se o role podělili herci Petr Pelzer,Václav Vydra, Marcel Vašinka a Jan Přeučil. Některé postavy- jako např. dvorní malíř Arcimboldo- jsou, stejně jako dobové reálie, autentické. Malí posluchači se tak nejenom pobaví, ale i poučí.

Obsah:
1. Císař se zlobí
2. Jak spiklenci pikle kuli
3. Hurvínek homunkulem
4. Mánička homunkulkou
5. Homunkulos a homunkulka se setkali
6. Není všechno zlato, co se třpytí
7. Lev - král zvířat
8. Homunkulové a císařova sbírka umění
9. Syrečky jsou nad zlato

více

Série Spejbl a Hurvínek

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma