Obálka audioknihy Kubula a Kuba Kubikula

Interpret: Petr Haničinec
Vydavatel: Multisonic
Vydáno: 2020

Chodil světem medvědář Kuba Kubikula se svým medvídkem Kubulou. Měl s ním ale potíže. Kubula byl neposedný, nemyl se ani nečesal a měl tak spoustu blech a věčně se proto drbal.

Jednoho dne, zrovna když mrzlo, rozhodl Kuba Kubikula, že půjdou požádat o nocleh místního kováře. U kováře bylo teplíčko a všechny děti si Kubulu hned oblíbily, nejvíce nejmladší Lízinka.

Večer před spaním se Kuba Kubikula rozhodl neposlušného Kubulu napravit a tak ho postrašil medvědím strašidlem Barbuchou. Vyprávěl mu příběh medvídka Míši, který taky zlobil, přišel na něj Barbucha a medvídka Míšu připravil o jeho medvědí kožíšek. To Kubulu vylekalo. Když už podřimoval, najednou k nim do kovárny z ničeho nic přišlo to obávané medvědí strašidlo. Marně ho Kubula prosil, aby odešel, Barbucha se rozhodl, že s nimi už zůstane napořád.

Když uviděla ráno medvědí strašidlo Lízinka, dala se do pláče, kovář se rozzlobil, že mu medvědář straší děti a z kovárny oba vyhnal. Lízinka plakala, nechtěla Kubulu pustit, ale vše bylo marné. Kovář rozhodl a tak se museli Kuba Kubikula i s Kubulou vydat na cestu.

S nimi se ale do světa vydalo i mědvědí strašidlo Barbucha a hned v nejbližší vesnici s názvem Vařečky a hrnce je čekala celá řada překvapení…..

Audiokniha Kubula a Kuba Kubikula obsahuje dramatizovanou pohádku, jejíž autorem je Vladislav Vančura. Dramatizace Tomáš Vondrovic. Účinkují Petr Haničinec, Ilona Svobodová, Marcel Vašinka a další.