Obálka audioknihy Český skřítek poznává svět

Český skřítek poznává svět

Taťjána Petrovová

Interpret: Alfred Strejček
Vydavatel: Petrov music
Vydáno: 2023

Audiokniha s 16 pohádkami, které namluvil svým famózním hlasem Alfréd Strejček. Každá pohádka je doplněna písničkou.

Pohádky o českém skřítkovi Tolárkovi, který nás provede světem a seznámí s bohatstvím a hodnotami 16ti zemí. Tajemství hory Uluru, vědomosti skryté pod Velkou Sfingou, jak byla postavena Velká čínská zeď, proč je voda důležitá, jak ropné věže ovlivňují život velryb, kdo hlídá lidskou fantazii a další.16 zemí a 16 tajemství, které rozvinou dětskou fantazii na skutečné historii. Každý národ skřítků ve světě pomáhá lidem jinak. Někde hlídají svobodu, někde komunikují s mimozemskými civilizacemi, u nás v Čechách pomáhají při lidském neštěstí poklady ze stříbrných dolů v Kutné Hoře.

Každá pohádka a tedy i návštěva země je doplněna písničkou. V písničkách vždy zní typická hudba pro tu kterou zemi.

Publikace je vhodná pro mateřské, základní a základní umělecké školy. Pohádky přinášejí informace o národech a seznamují se světem, jsou poučné. 16 písniček a pohádek.

Autorka textu: Taťjána Petrovová, Věra Danihelková
Hudba: Vadim Petrov
Ilustrace: Elén Thiemlová
Přednes: Alfréd Strejček
Zvukový mistr: Michal Uhlíř ve studiu UHL Records
Hudebníci: Kamila Uherková (flétna), Jan Czech (klarinet), Petr Anděl (housle), Rostislav Tvrdík (kontrabas, Renáta Benetková (akordeon), František Hönig (bicí)
Sbormistr: Mgr.Eliška Hrubá Toperczerová a sólisté Kühnova dětského sboru. Sbor ZUŠ Vadima Petrova

VADIM PETROV
Hudební skladatel, dirigent, klavírista a profesor. Složil hudbu k více, jak 1400 filmům, tv.inscenacím, divadelním představením. Jeho skladby se hrají na koncertech, mezi jeho největší úspěchy patří koncerty v Carnegie Hall v New Yorku, USA. Je zakladatelem Konzervatoře Jaroslava Ježka, profesorem Pražské konzervatoře, nositelem řady ocenění – zlatá i platinová deska SUPRAPHON Zlatá cena OSA Mezinárodní cena Trebbia 2017 a desítky dalších.