Obálka audioknihy Labutí dům

Interpret: Martha Issová
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2022

Půvabná pohádka s dětskými hrdiny, kteří vás vtáhnou do magického světa módních salonů, biografů, kaváren a divadel prvorepublikové Prahy

Píšou se 20. léta 20. století a Československem hýbe technický pokrok. Automobilismus, filmový průmysl i módní salony jen kvetou a všude se vznáší naděje a sny. Má je i trojice dětí, které svede osud dohromady: Rézi, která vypomáhá s úklidem v Labutím domě, miluje svět módy a touží se stát módní návrhářkou. Žije jen s maminkou v pavlačovém domě a náhoda ji svede do světa vysoké společnosti. Její spolužačka Madla by ráda byla lékařkou, jenže její matka má o budoucnosti své dcery úplně jinou představu. Podle ní je úlohou žen starost o domácnost a manžela. Učeň Pavel se chce za každou cenu stát konstruktérem automobilů a jakmile jednou pronikne do světa rychlých kol, naprosto mu podlehne.

Uskuteční dětští hrdinové své odvážné plány, i když se jim do cesty staví různé překážky?

DANIELA KROLUPPEROVÁ
Překladatelka, tlumočnice ze skandinávských jazyků a novinářka. Se svými třemi dcerami žije v Praze a velmi ráda sportuje. Od dětství hodně četla, psala příběhy a vymýšlela komiksy. Píše knihy nejrůznějších žánrů pro děti všech věkových kategorií. První autorčiny knihy směřovaly k populárně-naučné literatuře pro děti, ale beletristické příběhy na sebe nenechaly dlouho čekat. Vydala desítky knih pro děti a získala mnohá ocenění. Její knihy se pravidelně umisťují na předních místech celostátní čtenářské ankety Suk – Čteme všichni. Mezi poslední vydané knihy patří Mechová víla či Bubáček a zlobivá závěj, Tympanum od autorky vydalo také titul Jde sem lesem.

Nahrávka vznikla podle knihy Daniely Krolupperové Labutí dům, vydané nakladatelstvím Mladá fronta v roce 2021. Text copyright © Daniela Krolupperová, 2021. Čte Martha Issová. Režie, zvuk Pavel Štěpánek. Hudba Soundguru. Technická redakce Klára Melicharová. Vyrobilo studio Soundguru. Ilustrace © Eva Chupíková. Úprava obalu pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2022.