Obálka audioknihy Má pouť životem a uměním

Václav Vydra st.

Interpret: Václav Vydra st.
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2013

Václav Vydra starší (*29. dubna 1876 - †7. dubna 1953)
se narodil do rodiny vojenského hudebníka a kapelníka. V prvním divadelním angažmá byl v letech 1907 - 1913 v Plzni,
v letech 1913 - 1922 byl hercem a režisérem ve Vinohradském divadle, kde krátce zastupoval K. H. Hilara při jeho odchodu do Národního divadla.
Sám byl Národním divadlem angažován v roce 1922, zde také působil jako režisér. Vytvořil zde mnoho výrazných postav, např. v divadelních hrách Král Lear nebo Julius Caesar od W. Shakespeara, Bílá nemoc od Karla Čapka a další.
Nahrávku s vyprávěním Václava Vydry a s ukázkami z jeho rolí posíláme na digitální prodej u příležitosti 60. výročí jeho úmrtí.

Obsah:
1. Lilofée
2. 1. část - Poutníkovo dětství, dospívání a začátky u divadla
3. 2. část - Plzeňské divadlo
Paličova dcera. Hra o 5 dějstvích
4. 2. dějství
5. 3. část
Král Oidipus
6. Hohó, jaké to nic, synové smrti je vezdejší život
7. 4. část
Nápadníci trůnu
8. 3. obraz - část: Kde je v domě pohřeb, tam hraje mrtvý hlavní roli /Zpověď biskupa Arnessona/
9. 5. část
Lucerna. Hra o 4 dějstvích
10. Monolog vodníka Ivana z 2.dějství

Má pouť životem a uměním - audiokniha obsahuje vzpomínky na hereckou kariéru jednoho z našich předních herců 20. století, jímž byl Václav Vydra starší. Účinkuje Václav Vydra, Eduard Kohout, Alena Kreuzmannová a další.